Ortadoğu Gazetesi

BIST
98,455
%1,69
USD
5,3220
%-0,23
EUR
6,0504
%-0,56
Altın
219,3150
%-1,05

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milyonlarcasını promosyon olarak dağıtacağız

GÜNDEM / 2019-01-11

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milyonlarcasını promosyon olarak dağıtacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 129. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yarından itibaren arkadaşlarımız illere dağılmaya başlıyor. 31 Ocak'ta yapacağımız büyük toplantı tanıtım ve manifesto toplantımıza kadar bu süreci bitirmiş olacağız" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;
 
Bu seçimlerden önce yaptığımız son genişletilmiş il başkanları toplantısı olacak. Bundan sonra seçim bitene kadar gece gündüz saha da olacağız, çalışacağız. 
 
Ankara, İstanbul, Denizli ve Sivas'ta bütün adaylarımızı milletimize takdim ettik.
 
"YARINDAN İTİBAREN BAŞLIYOR"
 
Ay sonunda Ankara'da tüm adaylarımızla biraraya gelip manifestomuzu açıklayacağız. Yarından itibaren arkadaşlarımız illere dağılmaya başlıyor. 31 Ocak'ta yapacağımız büyük toplantı tanıtım ve manifesto toplantımıza kadar bu süreci bitirmiş olacağız. Aday belirleme sürecinde yaşanan her şey geçmişte kaldı.
 
Türkiye maruz kaldığı tuzaklara rağmen demokratik huku devleti ilkesinde taviz vermedi.
 
Bazı kesimlerin başarısızlıklarını seçimleri yöneten kurullara yöneltenlere hep şahit olduk. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz.  Seçmen kütükleriyle ilgili iddialara her seçim dile getirilir. Sistemden kaynaklanan sorunların asıl mağduru AK Parti.
 
Mernis'te adres kaydı olmadığı için listelerde yer almayan 375 bin kişi var ki teşkilatlarımıza önemli görevler düşüyor.
 
24 Haziran seçimlerinden ilçe değiştiren 1.5 milyon seçmen bulunuyor.  Bunların 222 binden fazlası bizim üyemiz, onları yakın markaja alacağız.
 
Bu yıl ilk defa oy kullanacak 1 milyon seçmenin varlığı çok önemli. İlk defa oy kullanacak 1 milyon kişiyi yakın markaja alalım, yanlışa düşmesini engelleyelim.
 
Kimsenin AK Parti’ye oy vermek gibi mecburiyeti veya borcu asla yoktur. Siyaset kendini millete sevdirme benimsetme ve kabul ettirme sanatıdır.
 
Kendini milletin üstünde gören teşkilat yöneticisi veya adayı kadar AK Parti’ye zarar veren kimse olamaz. Siyasette hiçbir görev kimseye zorla verilmez. Talip olanlar arasında seçim yapılır.
 
Sabah namazı ile evden çıkıp gece yarısı yatağa giren sürekli koşturan nice gizli kahramanlar var. Bu şekilde haftalarca aylarca çalışan hayatını davasına adamış nice abide insan var. Biz işte onların bu gayretlerinin sebebi olarak şu anda buralardayız.
 
Artık bayrak asmak için direklere çıkmak gerekmiyor olabilir, daha çok insana ulaşmak için sosyal medya gibi araçlar gelişmiş olabilir ama her şey insanla başlıyor ve bitiyor.
 
10 milyonu aşkım üyelerimizi nasıl çalıştıracağız bunun üzerinde durmamız lazım. Her fırsatta çalmadık kapı sıkmadık el almadık gönül bırakmayacağız. AK Parti bizlerin değil milletimizin partisidir.
 
AK Parti her seçimi bir imtihan olarak görür böyle değerlendirir, kolay imtihan olmaz sürekli bir imtihan içindeyiz. Bu bakımdan milletimizle irtibatımız süreklidir ve her andır.
 
Bir yanda terör örgütleriyle karşı dimdik duranlar diğer tarafta ise terör örgütleriyle kol kola girenler var.
 
Mayası bozuk bir kesim adeta tüm hayatlarını ülkenin ve milletin aleyhine işler yapıyor.
 
Türkiye yurtdışı kökenli kur baskısına maruz kaldı, borazan bir gazete Türk ekonomisini hedef alan yalan yanlış haberler yazıyor. Yaptığı şey tetikçiliktir.
 
2019’da ekonomik veriler yine tahminlerin üzerinde olacak. Türkiye’yi batmış gibi gösterme gayretinde olanlara bir kez daha derslerini vereceğiz.
 
2018 büyümesi de inşallah tahminlerin üzerinde olacak.
 
CHP, SHP’nin bizimle alakası yok demeye başladı bunların birbirinden farkı var mı? Biz kargayı sesinden tanırız. 

Koalisyonla geçen 14 yılın enflasyon ortalaması yüzde 70,3… Peki bu 16 yılın ortalaması nedir; 9 buçuk… Bay Kemal sözcülerini iyi seç, seni aldatıyorlar ve bununla mum yatsıya kadar yanar unutma. 

Uluslararası ekonomi kuruluşlarından birisi Türkiye’nin satın alma paritesine göre 5’inciliğe yükseleceğini söylüyor. Milli gelirde satın alma paritesine göre 13. olan Türkiye yıl sonunda bir üst sıraya çıktığında herhalde kendilerini pencereden atarlar.

Sahayı boş bıraktığımızda bunların iftiraları her tarafı kaplar, iftiralara cevabını vereceğiz. İftira ve karamsarlık simsarlarına karşı geçtiğimiz 16 yılda yaptıklarımızı milletimize tekrar tekrar anlatacağız. Unutmayın kale içten fethedilir. Hedeflerimize sıkı sarılacağız. 2053 ve 2071 en güçlü vizyonlarımızdır. 

Tüm hanımlarımıza ulaşacak onları Ak Parti’nin gönüllü seferberliğine dahil edeceğiz. 

Belediyecilikte hizmet esastır ama yeterli değildir önemli olan gönüllere girebilmektir. 

Çevreci parti AK Parti şu anda ana muhalefet naylon poşetlerle sokağa dökülebilir. Ama biz naylon poşetlere savaş açtık. Bu seçimlerde biz bez torbalar ve kenevirden yapılmış olan filelerle inşallah meydanlarda olacağız.

Milyonlarca bez torba ve fileyi hazırlıyoruz milletimize promosyon olarak dağıtacağız.