Ortadoğu Gazetesi

BIST
104,595
%1,25
USD
5,4672
%0,00
EUR
6,2043
%0,07
Altın
229,2900
%0,54

"ABİDİK GUBİDİK" İŞLER…

KÖŞE YAZILARI / 2018-04-26

"ABİDİK GUBİDİK" İŞLER…

Siyaset literatürüne giren "abidik gubidik işler"  tam da CHP ile İP'in sıra dışı söylem ve eylemleriyle yaşananları tarif ediyor.

***

Demokrasi narasıyla karışık 15 vekilin transferi ve Abdullah gül'ün "bulunmaz adam" rolüne soyundurulma girişimleri CHP ve yancılarının çareyi "kaos" ikliminde aradıklarını gösteriyor.

***

Demokrasi narası atan CHP ile "ağabeydik gubidik" işleri siyasete monte eden İP'in dışarıdan gelen itirazlar ile aynı çizgide koşması garip kurguların varlığına işaret ediyor.

***   

Ancak, Siyaseti "abidik gubidik" işlerin uygulama alanına döndüren CHP-İP ve yancılarının sandıkta milli iradenin tokadını yiyince "abidik gubidik" ne bahane üretecekler merak etmiyor değiliz…

*** 

Ankara'da baş döndüren oyun trafiği sürerken vekil tranferi ile siyasal etiğin ve tehamüllerin CHP ve İP tarafından pert edilmesi demokrasiye sürülen lekedir.

***

Meydanlarda demokrasi ve siyasal ahlak dersi vermeye yeltenen Kılıçdaroğlu'nun aniden "çark" ederek, 15 vekilini İP'e göndermesi ile Gül'ün "aranan kurtarıcı" rolüne yakıştıtılması rol paylaşımı yapıldığını işaret etmektedir.

***

Bu rol paylaşımın mimarı kimi acaba?

***

 CHP'de erken kalkan konuşurken, "Biz ne çukur ne cukka ne de yıkım ittifakı yapacağız. Grup kurmak için abidik gubidik işler yapmayacağız. Biz 100 bin imzayla çıkacağız" diyen Akşener'in sözleri ile Kılıçdaroğlu'nun çark eden halini birlikte değerlendirirsek bir tiyatronun çevrildiği anlaşılacaktır.

***

Rolü veren kim ki?

***

Bu muhterem liderler dün söylediklerinden bugün dönerek vekil transferi gibi "abidik gubidik" işlere kalkışıyorlarsa, aynı zamanlama ile AB parlamentosundan hadsizce "seçim yapılmasın" mealli çatlat sesler yükseliyor ve Kandil cümbüş ittifakından memnun gözüküyor ise, buna dikkat çekmek gerekir.

*** 

CHP'nin kamuoyuna yandaş yazarlar aracılığı ile pompalamak istediği "kaos" eksenli siyaset konsepti ile nereye varacağını gerçekten merak konusudur.

Demokrasi narası atan bir partinin kaos tellalığı yapması düşündürücüdür…

***

Öte yandan medya'daki kurşun kalemlerin "salya sümük" ve kudurmuşçasına "abidik gubidik" yazıları kaleme alması ilginçtir.

***

Bu kurguların azmettiricisi kimdir?

***

Bu kaos çetesinin akıl hocaları ne derse desin, medyada MHP ve sayın Lideri Bahçeli beye alçakça saldıranlar, çamur siyaseti yaparak çamur atsalar da güneşin ve gerçeklerin balçıkla sıvanamayacağı da bir gerçektir.

 ***

Medya'da rol üstlenen kurşun kalemler, 6 Haziran'ı ve 1 Kasımı bahane ederek saldırılarına bahane arasa da gerçek değişmeyecektir.

MHP'ye sızmaya çalışan "FETÖ" yandaşları ile dış işbirlikçilerinin,  milli iradenin kalesi MHP'yi ele geçirme planları tutmayınca, intikam uğruna MHP üzerindeki oyunların, yalanların ve iftiraların artması manidardır...

*** 

Mesela; 6 Haziran seçimlerinden hemen sonra MHP ile HDP'yi hükümet içinde aynı zemine çekip sonra dönüp aynı çizgide göstermek için kurgulan "abidik gubidik işler" Sayın Bahçeli'nin duyarlı ve dik duruşu ile  milli iradeye, yani millete gitme kararıyla ters düz olunca CHP ve akıl hocalarının kimyasını bozulmuştu…

***

Kemal beyin yoldaş seçtiği HDP ile şimdiki sarmaş dolaş hali o dönemlerden bakiye "siyasal kurgu tezgaların" hangi merkezlerde üretildiği konusunda fikir vericidir..:

***

Türk milliyetçilik fikriyatının ulu çınarı MHP ile "ne rengi ne deseni" tutmayacak olan bir siyasal oluşumu MHP ile bir araya getirme tezgahı kimlerin eseridir acaba?

***

Eğer Atatürk'ün kurduğu CHP bu oyunun tarafı ise özünü kaybettiğini düşündüğüm CHP'nin  "abidik gubidik" işler ile kaostan siyasal sonuç çıkarma cinliği millet vicdanında asla kabul edilemez.

***

1 kasım'dan hemen sonra MHP üzerine yoğunlaşan kirli oyunların merkezinde bulunan "Fetö yandaşları ve diğer odakların medyadaki kudurmuşcasına saldırıları sürerken, Sayın Bahçeli'nin  "Cumhur ittifakı" modeli ile ters köşeye yatanların bu oyuna destek vermesi dikkat çekicidir.

***

Dün, milli direncin yıkılmaz kalesi olan MHP'yi hedef alan güdümlü tayfanın bugün de MHP'nin tamamen milli olan "Cumhur ittifakı" formülü karşısında "Abidik gubidik" oyunlar sergilemesi ilginçtir.

***

Her koldan, MHP'ye ve Cumhur ittifakına saldıran gayri milli unsurlar ve maşası durumundaki "ihanetçiler" MHP-AKP arasında kurulan milli beka ittifakını hedefe koyarak bekamıza zarar veren brütüslerdir…

***

Türk milliyetçilerinin Lideri Bahçeli'nin yenikapı ruhunu yaşatan dik duruşu ve karalılığı ile tesis edilen "Cumhur ittifakı" milletimizden takdir alırken, ülkücü hareketin başını tacı olmuştur…

***

Önce ülkem ve milletim ilkesinin yılmaz savunucusu olan, Milliyetçi hareketin Lideri Bahçeli'nin ülkemizin bekası için "Aklım hep Türkiye'dedir" sözleri zaten herşeyi ifade etmektedir…