Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2786
%0,07
EUR
5,9640
%-0,09
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

"Ne Mutlu Türküm Diyene"

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-07

"Ne Mutlu Türküm Diyene"

Herkes şaşkın durumda ve görevini yapıyor. Kimse yanlış anlamasın ancak bu konuyu yazarak anlamalıyız, anlatmalıyız. Şimdi açıkça buradan soruyorum. Evet sayın abla seçim sonrası için toplantı yapıyorsunuz o zaman şu özerklik konusunu konuşun. Ne kadar Milliyetçi olduğunuzu ya da nasıl milliyetçi olduğunuzu ve "özerklik" hakkında doğru olarak ne düşündüğünüzü lütfen bunu açıklayın.

 

"Özerklik" isteyenler gerçekten anlaşılmaz bir tutum sergilemektedirler. İyi de milliyetçi olduğunu söyleyenler nasıl oldu da bu abuk sabuk "özerklik" düşünenin gerçekleşmesi için İYİ diyebiliriz?

 

"Özerkliği" tarif edenler Türkiye'yi ortada oynatmaya çalışanların istedikleri nedir, ne isteyebilirler? Türk ve Kürt barağının yan yana dalgalanacağını Osman Baydemir'den dinliyoruz bu birlikteliğin ne anlama geldiğini biz çok iyi biliyoruz tamam da abla ve MHP kaçkını ağabeyleri bu duydukları konu hakkında ne söylüyorlar?

 

Bulundukları toprağı kendilerinin mi yapacaklar? Bizim bildiğimiz ne olursa olsun, ne nereye doğru hareket edecektir? Bunu görmeliyiz. Parti programına "Kürdistan"  ifadesini koymuş olanlar abla ve beraber yola çıktıkları milliyetçi olduğunu söyleyen meşhur abiler Y-CHP'nin ve baş ortakçısı HDP'nin seçim belgesine uygulanacak öncelik içeren "özerklik" maddesine gözü kapalı dalış yapan İP bu "özerklikten" ne anladığını partisinde yer alan, kandırarak partisine taşıdığı milliyetçiyim diyen insanlara açıklamalıdır.

 

Doğru olan budur. Türk bayrağının yanına parlamentonun giriş kapısına her iki bayrağın asılması nasıl bir milliyetçilik yapmaktadırlar. Hala bunlarla ortaklıklarını nasıl olurda devam ettirebilirsiniz. İşte kafamızın bir türlü almadığını açıklamak zorundayız. Tamam, Y-CHP'nin bunları yapması normal, ilişkilerine baktıkça, Şerafettin Elçi'den anlayarak Saadet'i anlamak mümkündür. Ama açıkça söyleyelim ki milliyetçiyim diyen İP'e hiç yakışmamaktadır. Yakışır kardeşim diyenler çok sarih olarak bunu mensuplarına açıklamak zorundadır.  

 

Y-CHP'yle birlikte beraber hareket ederek özerkliği savunanlarla milliyetçiliğin hangi noktasında buluşuyoruz? Her kes bu soruyu kendisine sorarak bu işe başlamalı. İnanıyorum ki o zaman gerçeği daha iyi anlayacak, olanı biteni çok daha iyi anlamış olacaksınız.

 

Ne mutlu Türküm diyene diyerek Atatürk ve candan arkadaşlarını çok daha iyi anlayacaksınız.

 

Sağlıcakla kalın!