Ortadoğu Gazetesi

BIST
97,026
%1,69
USD
5,3687
%0,66
EUR
6,1255
%0,73
Altın
223,0510
%0,54

'ENGELLER VIZ GELİYOR'

OTOMOBİL / 2013-08-13

'ENGELLER VIZ GELİYOR'

MINI, kendine olan güveni ve gösterişli yapısıyla, sevimli tavırlarıyla adeta arazide de varım diyor. Yerden yüksek, geniş ve ferah yapısıyla, en önemlisi ekonomik yakıt tüketimi ile MINI Cooper D Countryman ile sürücüsünü ve görenleri mest ediyor.

 

 

www.otomobilsahibi.com 'un sürüş izlenimine göre MINI Cooper D Countryman, 'Şehrin en güler yüzlü ve sevimli otmobili’, özellikle de gençlerin en büyük hayali. Şimdi de ekonomik dizel motoru ve yüksek yapısıyla severlerine daha da kendini sevdirecek. Sıcak arkadaş ortamlarının geliştiği, özellikle de son zamanlarda daha da önem kazanan geniş, performans dolu ve de ekonomik yolculukları süsleyen MINI Cooper D Countryman, gerçekten hem çok yakışıklı hem de son derece ekonomik’ bir araç.

 

 

Yerden yüksek yapısı ve gücü ile zorlu arazi koşulları bile vız geliyor. Tasarımında gücünü hissettirmeyi başarıyor. Sürücüsüne doyumsuz sürüş keyfi yaşatması da cabası. MINI Cooper D Countryman, dizel olmasının yanı sıra tasarımıyla ve yüksek yapısıyla da dikkat çekiyor.

 

 

Bununla birlikte geniş alana ihtiyaç duyan herkes için ideal büyüklükte bir araç olduğunu ifade etmeleyiz. Dışarıdan bakıldığında görünen büyüklük sanki iç mekâna geçtiğinizde farklı bir SUV aracın içindeymişiniz hissine kapılıyorsunuz. İç tasarımında farklı bir sihir var sanki. Oldukça geniş, ferah ve yüksek tavan yapısı var. Bunlara birde açılır cam tavan eklenince artık siz düşünün, ferahlığı ve sunduğu doyumsuz keyfi.

 

Bunlar yetmezmiş gibi MINI Cooper D Countryman, çok heyecan verici, çok yakışıklı ve bir o kadar da etkileyici sürüş özelliklerine sahip. Diğer MINI modellerine benzer özelliklere sahip. Biraz geniş aileniz veya geniş arkadaş ortamınız varsa, ve birlikte gezmeyi de seviyorsanız MINI Cooper D Countryman, gerçektende iyi bir tercih. Dış görünüşüne aldanmayın sakın, iç mekan tasarımı orta sınıf büyüklükteki bir aracın sunduğu konforu ve rahatlığı sunuyor. MINI Cooper D Countryman'i diğer modellerden rahatlıkla ayırabileceğiniz tek işaret arkasındaki model isminin sonundaki 'D' harfi oluyor.

 

 

Dizel olması zaten yakıtı koklayan MINI’ler için bu otomobilin ekstra ekonomik olduğunun en büyük göstergesi.

Aracın iç mekândaki yaşam alanı hem çok kaliteli, hem de çok geniş. Kullanılan malzemeler uyum içinde ve de kullanışlı. Herşey yerli yerinde. Butonların kullanımı çok zefkli, şartere benzerliği ile kendinizi uçak kopkitindeymiş hissi yaşatıyor. MINI’nin geleneksel olan ortadaki hız göstergesi paneli ve her ayrıntısıyla bu otomobili diğerlerinden gerçekten çok farklı kılıyor.

 

 

4 silindir 1.6 litrelik dizel motora sahip olan test aracımız, 4000 devirde 270 Nm’lik tork üreterek bunu 112 beygirlik bir güçle destekliyor. 6 ileri manuel şanzıman seçeneği ile tam anlamıyla doyumsuz bir sürüş keyfi sunuyor.

 

MINI Cooper D Countryman, benim gibi 1.82 boyundaki bir sürücüyü ve de benim boyuma yakın 4-5 arkadaşı bile fazlasıyla mutlu etmesini başaran bir araç...

 

www.otomobilsahibi.com

Yavuz  MÜFTÜOĞLU