Ortadoğu Gazetesi

BIST
98,455
%0,00
USD
5,3278
%0,14
EUR
6,0630
%0,31
Altın
219,3150
%-1,05

24 Haziran'da kazanan Türkiye ve Türk Milleti oldu

GÜNDEM / 2018-06-27

24 Haziran'da kazanan Türkiye ve Türk Milleti oldu

24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendiren MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, ''24 Haziran'da kazanan Türkiye ve Türk Milleti olmuştur'' dedi. ''Milliyetçi Hareket Partisi, seçimlerin tartışmasız en önemli kazananı olmuştur'' diyen Özdemir, ''Türk Milleti, Milliyetçi Hareket'e eşsiz bir değer biçtiğini yeniden göstermiş, son derece önemli bir görev vermiştir.Tartışmasız şekilde yeni dönemin kilit partisi artık MHP'dir'' açıklaması yaptı.

 
 
 
MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi.
Özdemir, ''24 Haziran'da aziz milletimiz sandık başına gitmiş ve 13. Cumhurbaşkanımız ile 27. Dönemde TBMM'de görev yapacak olan siyasi partileri tayin etmiştir. Böylelikle Türkiye açısından tarihi bir dönem başlamış, yeni hükümet etme sistemine kesin olarak geçilmiş ve Cumhuriyetimizin üçüncü dönemi başlamıştır.
 
 
Bu durum demokrasimiz açısından olduğu kadar gelecek vizyonumuz için de büyük bir kazanımdır.
Seçimlere katılım oranının yüzde 87,7 gibi yüksek bir seviyede olması milletimizin bu seçimlere verdiği anlam ve önemi her yönüyle ortaya koymuştur.Sonuç itibarıyla 24 Haziran'da kazanan Türkiye ve Türk Milleti olmuştur'' açıklaması yaptı.
 
 
''TÜRKİYE ARTIK GÜVEN İKLİMİNE GİRMİŞTİR''
 
 
''Ülkemiz artık siyasi belirsizlik dönemini geride bırakmıştır. İstikrar arayışı ve umudu, Cumhur İttifakının taşıdığı ilke ve değerlerde anlamını bulmuştur. Kaos ve kargaşa planlayanlar, Türkiye'nin kendi içine kapanacağını hesap edenler hüsrana uğramıştır'' diyen Özdemir, şunları söyledi: ''Her ne kadar bölgemizde var olan jeopolitik riskler artmış olsa da Türkiye artık güven iklimine girmiştir.
Hiç kimsenin şüphe ve endişesi olmamalıdır ki, düne göre daha güçlüyüz, umut ve ümit doluyuz.
 
Seçimlerle beraber milli birlik ve beraberliğimiz sağlamlaşmış, Türkiye yeni diriliş destanını yazmaya koyulmuştur.
Türk Milleti'nin iradesi de bunu açıkça dost ve düşman çevrelere göstermiştir.
 
Bütün dünyanın gözünün 24 Haziran'da olduğu seçimlerde, ülkemize karşı başta ekonomi alanında olmak üzere yürütülen komplo girişimlerine Türk Milleti kapıyı kapatmış, geçit vermemiştir.
Saygıdeğer Kayserili hemşerilerimizin seçimlerde ortaya koyduğu irade ise her yönüyle Türkiye'ye örnek olmuştur.
 
 
 
''MEMLEKETİMİZ KENDİSİNE YAKIŞANI YAPMIŞ, BEKLENTİLERİ BOŞA ÇIKARMAMIŞTIR''
 
Ülkemizin önsözünün yazıldığı Çanakkale'de en üstün fedakarlık örneğini sergileyerek lise talebelerini dahi cepheye gönderip milli mücadeleye değerli bir katkı sunan Kayseri, bugün cumhuriyetimizin üçüncü evresine geçişinde de duruşundan birşey kaybetmediğini göstermiştir.
Kayseri, ülkemizin umut ışığı olduğunu bir kez daha tescil etmiştir.
 
Seçimlerin neticelerine bakıldığında Cumhur İttifakının milletimiz nazarında büyük bir teveccüh görmüş olduğu her yönüyle ortadadır.
Kesin olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, genelde %52,5 oy oranıyla 13. Cumhurbaşkanımız olarak seçilmiştir.
 
 
Cumhur İttifakı ise toplamda %53,6 oy oranıyla meclisin en güçlü varlığını elde etmiştir.
Seçim sonuçlarına bakıldığında, Kayseri her yönüyle Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir netice elde etmiştir.
Memleketimiz kendisine yakışanı yapmış, beklentileri boşa çıkarmamıştır.
 
 
''TARTIŞMASIZ ŞEKİLDE YENİ DÖNEMİN KİLİT PARTİSİ ARTIK MHP'DİR''
 
Daha önemlisi Milliyetçi Hareket Partisi seçimlerin tartışmasız en önemli kazananı olmuştur.
Türk Milleti, Milliyetçi Hareket'e eşsiz bir değer biçtiğini yeniden göstermiş, son derece önemli bir görev vermiştir.
Tartışmasız şekilde yeni dönemin kilit partisi artık MHP'dir.
 
 
Sayın Genel Başkanımızın duruşu, ileri görüşlülüğü, feraset ve erdemi Türkiye'ye çığır açtırmıştır.
MHP yeni sistemin rotasını tayin etmiş, tıkanıklıkları aşmış, yasal düzenlemesinde doğrudan çalışarak etken olmuş, millet onayından geçmesinde büyük katkı sağlamış ve şimdi de yürürlülüğe geçmesi konusunda amacına ulaşmıştır.
Diğer yandan, yaklaşık olarak üç yıldan bu yana Türkiye hasmı çevrelerle beraber yandaşlarının MHP üzerinde sistematik bir şekilde yürüttükleri faaliyetler boşa çıkarılmış, hezimete uğratılmıştır.
 
Kim ne yaparsa yapsın MHP engel tanımamış, üstlendiği sorumluluk anlayışından geri döndürülememiş, kararlılığından saptırılamamıştır.
İftiralar tutmamış, oyunlar boşa çıkmış, tuzaklar kurucularının başına geçmiş, maskeler düşmüştür.
Türk Milleti MHP'ye sahip çıkmış, MHP'nin sahibi olduğunu göstermiştir.
 
Nihayetinde tükenip bittiğimizi iddia edenlerin sesleri ve solukları bir çırpıda kesilmiştir.
Bu çerçevede 24 Haziran'da yapılan seçimler bizim açımızdan yarım asrı bulan siyasi mücadelemizin en anlamlı dönemlerinden birisi olarak değerlendirilecektir.
 
MHP önümüzdeki dönemde yeni sistemin tüm kurul ve kurallarıyla beraber işleve geçmesi için Cumhur İttifakının taşıdığı anlam ve öneme sadakatle hareket edecek, kendisinden beklenen sorumlulukları yerine getirmede geri durmayacaktır.
Bizler yeni sistemde meclis zemininde Türkiye'nin gücüne güç katmak için denge ve denetleme faaliyetlerini icra etmek üzere söz verdiğimiz gibi gayret göstereceğiz.
 
Bununla beraber MHP, hemşerilerimizden yine kesin olmayan sonuçlara göre %21,5'lik oy oranıyla Kayseri'yi 2 milletvekili ile temsil etme yetkisi almıştır.
 
 
''VERDİĞİMİZ SAMİMİYET SÖZÜNÜN ARKASINDA DURACAĞIZ''
 
Yeni sistemin inşası süresince geneldeki meclis faaliyetlerimizi parti disiplinimiz hassasiyetiyle sürdürürken, Kayseri özelinde de şehrimizin menfaatlerini her koşul ve şart altında koruma kararlılığı göstereceğiz.
 
Bütün bunları yaparken Cumhur İttifakının önemi konusundaki hassasiyetimizi şüphesiz Kayseri'de de koruyacağız.
İlgisiz olmayacak, başkalarının ne yaptığına bakmayacak, her durumda Kayseri'nin kazanması için mücadele edeceğiz.
Verdiğimiz samimiyet sözünün arkasında duracağız.
 
Çünkü Kayseri sevdamızdır, Kayseri özlemimizdir ve elbette Kayseri vuslatımızdır.
Artık vakit hizmet etme vaktidir.
 
Kayserili hemşerilerimizden aldığımız emaneti layıkıyla taşıyabilmek için yola çıkıyor, hayırlı hizmetlerde bulunabilmek arzusu taşıyoruz.
Cenabı Allah utandırmasın.
Bundan sonra başta il başkanlığımız olmak üzere teşkilatımızla sürdüreceğimiz çalışmalarımız eskisinden daha güçlü, kapsayıcı ve etkili olacaktır.
 
Milliyetçi Hareket önümüzdeki sürecin çalışmalarına şimdiden başlamıştır.
Bu dönemde dua ve destekleriyle Milliyetçi Hareket Partisi'nin yanında saf tutan tüm hemşerilerimize sizler aracılığıyla saygı ve sevgilerimizi sunuyorum.
 
Allah hepsinden razı olsun.
 
Aynı şekilde MHP'nin başarısı için gecesini gündüzüne katan il başkanımız nezaretindeki tüm teşkilatlarımıza, Ülkü Ocakları'na ve her bir dava arkadaşımıza şükranlarımı arz ediyorum.
Bizlerle beraber seçim meydanlarında çalışmalarımızı yakından takip eden siz saygıdeğer basın mensubu arkadaşlarımıza da teşekkürlerimi iletiyorum.''