Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,742
%0,01
USD
5,2893
%-0,26
EUR
5,9970
%-0,08
Altın
227,8300
%0,69
SON DAKİKA

Aday Hatası Yapan Y-CHP Ve Ortakları

KÖŞE YAZILARI / 2018-05-25

Aday Hatası Yapan Y-CHP Ve Ortakları

Adaylar açıklanınca bazıları Milliyetçi Hareket Partisinde hiç yoktan isyan varmış gibi gösterenler akıllarından geçirenler hatta bir vekil başkanlığında toplanacaklar isyan edecekler denildi. Belli kesime ait yayın yapan gazeteler, tv kanalları, internet yayın yapanlar, gönüllerinden geçenin gerçekleşmesi için Ülkücü Milliyetçi camiaya içlerinden lanet eden haysiyetsizler, Y-CHP'de, Saadet'de, İP'de milletvekillikleri açıklanınca her yer karıştı.

Yapılan açıklamalarla ortalık karıştı, Ana muhalefet karıştı, ortağı olan İP, Saadet karıştı. Güm sesleri her yandan duyuldu ve bu gerçeği saklayamadılar. Bu kadar önemli bir seçimde iktidarcılık oynayanlar, nasıl olurda birbirine, yani içlerine düştüler, hiç biri diğerini teselli edecek bir şey bulamadı çünkü bir şey söyleyecek halleri yoktu. Bu cephede seçimden sonrası düşünülerek atılmış bir adımdır.

Bu cephede işlerden dolayı nasılda kendi rezillikleri ortaya çıkmıştır. Yayın yaparak, görüş belirterek, hırçın tuzaklar kuranlar ne yaptılarsa kendileri bataklıkta debeleniyorlardı, bu debelenme kolay kolay bitmeyecek görünüyor. Gazete manşetlerinden de, internet sayfalarından da bu haberler hiç eksilmiyor, eksilmeyecek de… Yalnız bu ittifakı Milletten daha çok partilerini düşünen yani seçim birlikteliği yapanlar seçimden önce kendi birlikteliğini yaşayanlar darmadağın oldular.

Bu yaşananlar bize göstermiştir ki, Milliyetçi Hareket Partisine saldırılar hiçbir zaman bitmeyecektir. Devlet Başkan sağ olsun, partide görev yapan herkes sağ olsun. Yapacak olanlardan da Allah razı olsun.

CHP'de milletvekilliğine son verilen adaylardan biri olan Eren Erdem oldu. Ardından patlayan laflardan, Zaman Gazetesi ziyareti, MİT tırları olayları meydanı dolduruken, Diyarbakır listesinden 5.sıradan yazılan ve istifa eden bayan ve aynı türden haberler.

Zaman Gazetesine destek vermeye "beni Kılıçdaroğlu yolladı" diyen Erdem, "MİT TIR'ları tutanaklarını ben Bülent Tezcan'dan temin ettim" "MİT TIR'ları tutanaklarını sayın genel başkan yardımcım Bülent Tezcan'dan temin ederek tweetler attım" Zaman gazetesine de kafasına göre değil Kılıçdaroğlu'nun yönlendirmesiyle gittiğini açıkladı.

 

MİT olayları için açıklama yapan Tezcan şöyle demiştir: "O dönem Eren Erdem gazeteciydi. Toplantı sonrasında da o belgeleri isteyen gazetecilere verdik" söyleyerek Mit tırları işinin nerden çıktığı belli oldu.

 

Eren Erdem, "Ben Cumhuriyet Halk Partisi Medya Komisyonu üyesiyim. Herhangi bir gazeteye kafama göre gitmem. Benim her gideceğim gazetede bir talimat, partimin bir iradesi vardır. Zaman Gazetesi'ne de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiği talimatla Berberoğlu ile birlikte gittik." Açıklamasını yayarak bu konularda kendisini bir yönlendiren kişi yani gene başkanı Kılıçdaroğlu olmuştur.

 Milletvekili adaylıklarından dolayı muhalefet ya da daha açık bir dille hayır'da kümelenenler büyük bir acı içindedirler. Yalnız açık konuşmak gerekirse ittifak içinde bulunan partilerde kazan kaynamaktadır.

Bakalım neler olacak…

Sağlıcakla kalın!