Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,677
%1,76
USD
5,3390
%0,36
EUR
6,0678
%0,28
Altın
220,7970
%0,79
SON DAKİKA

AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'yi kastetmedi

GÜNDEM / 2018-10-22

AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'yi kastetmedi

AK Parti Sözcüsü Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugünkü açıklamalarıyla ilgili olarak, "Cumhurbaşkanımız o gün yaptığı konuşmada Sayın Bahçeli'yi ya da MHP'yi kastedecek olsaydı, bizzat MHP'yi zikrederek, Sayın Bahçeli'yi zikrederek konuşurdu" dedi.
 
''Cumhurbaşkanımız direkt konuşmayı sever. Cumhurbaşkanımız o gün yaptığı konuşmada MHP’yi kast edecek olsaydı direkt MHP kelimesini zikrederdi.
 
Cumhurbaşkanımızın ima yoluyla bunu söylediğini ifade etmek cumhurbaşkanımızı tanımamaktır. MHP’yi ima edecekse cumhurbaşkanımızı MHP adını zikreder. Cumhurbaşkanımızın tarzı budur.
 

Çelik, "Sayın Bahçeli'nin Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı ifadeler siyasi nezaket, nezahet ve yüklenen sorumluluğa uygun bir yaklaşım olmamıştır. Biz AK Parti camiası olarak bunları kabul etmediğimizi açık ve net bir şekilde ifade ediyoruz. Cumhurbaşkanımıza gösterilmesi gereken saygı AK Parti'nin kırmızı çizgisidir" dedi.

 
CUMHUR İTTİFAKI
 
(Cumhur ittifakı) Her siyasi tartışma ve gündemde anlaşacağız diye bir şey yok. Anlaşamadığımız zaman ittifak ortadan kalkacak diye bir yaklaşım da yok."
 


 


İlgili haber

MHP lideri Bahçeli'den 'Af' tepkisi

MHP lideri Bahçeli'den 'Af' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın af tasarısıyla ilgili sözlerine tepki gösteren Bahçeli, "MHP'yi uyuşturucuyla yan yana getirmek art niyetli değilse kesinlikle isabets...