Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2893
%0,26
EUR
5,9739
%0,23
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

Bahçeli'den 'Askıda Ekmek Projesi'

GÜNDEM / 2018-07-27

Bahçeli'den 'Askıda Ekmek Projesi'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ekmek fiyatındaki artışa karşı Ankara'da "Askıda Ekmek Projesi" başlatacak.

"HALİ vakti yerinde her vatan evladı kendisine en yakın ekmek fırınına gitmeli. Eğer 2 ekmek alacaksa 3 ekmek parası ödemeli. Bir ekmeğin askıya alınmasını fırıncıyla paylaşmalı" diyen Bahçeli. "Fakir fukara kardeşlerim, durumu yerinde olmayan insanlarımız fırına veya ekmek satılan yerlere gittiğinde 'Bana askıdanbir ekmek verebilir misin'diyebilmeli. Böylelikle kültürümüzün dayanışma ve

yardımlaşma dinamikleri harekete geçirilebilmeli. Unutmayalım ki inancımız 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir.'esasına dayanmaktadır"  açıklaması yaptı.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ekmek zammına karşı Ankara'da "Askıda Ekmek Projesi" başlatacaklarını bildirdi.

Bahçeli, parti genel merkezinde, gazetecilerin ekmek fiyatlarındaki artışa ilişkin sorusu üzerine konunun dikkatle takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Ankara'da, özellikle de Çankaya'dan başlamak üzere "Askıda Ekmek Projesi" ni hayata geçireceklerini belirten Bahçeli, şöyle konuştu: "Hali vakti yerinde her vatan evladı kendisine en yakın ekmek fırınına gitmeli. Eğer 2 ekmek alacaksa 3 ekmek parası ödemeli. Bir ekmeğin askıya alınmasını fırıncıyla paylaşmalı. Fakir fukara kardeşlerim, durumu yerinde olmayan insanlarımız fırına veya ekmek satılan yerlere gittiğinde 'Bana askıdan bir ekmek verebilir misin?'diyebilmeli. Böylelikle kültürümüzün dayanışma ve yardımlaşma dinamikleri harekete geçirilebilmeli. Unutmayalım ki inancımız 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir.'esasına dayanmaktadır." Bahçeli, "Talimat verdiniz mi?" sorusunu da "Gerekli talimatları veriyoruz. Çalışmaları ve girişimleri başlatıyoruz." şeklinde yanıtladı.

 

UYGULAMA HEMEN BAŞLATILDI

 

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin ekmek zammına karşı başlattığı "Askıda Ekmek" projesi kapsamında bir fırını ziyaret ederek 100 ekmeği askıya aldırdı.

 

Baştuğ, ekmeğin kilosuna yapılan yüzde 15 zammın ardından MHP Lideri Bahçeli'nin konuya dikkat çekmek için başlattığı proje çerçevesinde Çankaya ilçesinde bir fırını ziyaret etti.

 

Bu kapsamda ihtiyaç sahibi vatandaşların alabilmesi için 100 ekmeği askıya aldıran Baştuğ, "Bugün Genel Başkanımızın emirleri doğrultusunda Ankara'da her bir ülküdaşımız fırınlara uğrayıp askıya ekmek asacaklardır." dedi.

 

Baştuğ, bu çalışmanın bir günlük olmayacağını, ekmek almaya her gün devam edeceklerini belirterek, vatandaşların bu çağrıya kayıtsız kalmayacağına inandıklarını vurguladı. (AA)