Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2786
%0,07
EUR
5,9640
%-0,09
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

Bahçeli'den iki bakana telefon

GÜNDEM / 2018-08-03

Bahçeli'den iki bakana telefon

ABD yönetiminin ABD'li Rahip Andrew Brunson'ın  tutuklanmasında rol oynadıkları gerekçesiyle Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında yaptırım kararı aldığını duyurmasının hemen ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli iki bakanı da arayarak destek mesajı verdi. Bahçeli'nin Soylu ve Gül'e, "Türk milleti ve MHP sizlerin arkasında" dediği öğrenildi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD'nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e yaptırım kararını açıklanmasının hemen ardından iki bakanı arayarak desteğini gösterdi. Bahçeli'nin Soylu ve Gül'e, "Türk milleti ve MHP sizlerin arkasında" dediği öğrenildi.

 ABD yönetiminin Rahip Andrew Brunson'ın 2016'daki tutuklanmasında rol oynadıkları gerekçesiyle Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında yaptırım kararı aldığını duyurmasının hemen ardından Bahçeli iki bakanı da aradı.

 

 "TÜRK MİLLETİ ARKANIZDA" 

 

MHP Lideri, kararın açıklanmasından çok kısa süre sonra bizzat görüştüğü bakanlara, Türk milletinin her iki ismin de arkasında olduğunu belirterek, desteğini gösterdi.

Bahçeli, bakanlara, terörle mücadeledeki başarılarına değinerek, "Türk milleti ve MHP sizlerin arkasında" dedi.