Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,835
%0,00
USD
5,6145
%-2,51
EUR
6,3520
%-2,51
Altın
237,2140
%-2,53

Bahçeli'den AP raporuna tepki: Türk milletini asla yenemeyecekler

GÜNDEM / 2019-03-15

Bahçeli'den AP raporuna tepki: Türk milletini asla yenemeyecekler

MHP lideri Bahçeli, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) kabul edilen Türkiye raporu hakkında, "Bize parmak sallıyorlar, bize aba altından sopa gösteriyorlar. Türkiye bu zillet ve husumet emellerini sineye asla çekmez" dedi.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Zonguldak'ta Madenci Anıtı Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmalarından satır başları:
 
"Zonguldak yerin binlerce metre derinliğinde nafakasını bulan azmin şehridir, kömürün karasından helal rızkın kazanıldığı şehirdir.
 
Türkiye için üreten, ısıtan, ışıklandıran adanmış ve ahlaklı insanların yöresidir. Madenci Anıtı meydanını dolduran siz değerli kardeşlerimle hayat mücadelesi veren her saygıdeğer vatandaşımla iftihar ediyorum.
 
‘Zonguldak ağırlıklarından kurtulsun, prangalarını söksün, kamburlarından kurtulsun’ diyorsunuz yegane çare MHP’dir. Sayın Hamdi Ayan’ı hepinize emanet ediyor ve 3 hilale desteğinizi bekliyorum.
 
 
Zonguldak sorunlarını biliyoruz, çok iyi tanıyoruz. TTK’nın işçi yetersizliğinden dolayı kapanma aşamasına gelmesinden derin üzüntü duyuyoruz. Geçim kapısı, ekmek teknesidir. Kapatılması veya kapasitesinin azaltılması hiç doğru değildir, tasvip etmiyoruz.
 
Alın teriniz heba olmasına seyirci kalamayız, emekleriniz zayi olmasına sessiz duramayız. İşinizi kaybetmesine tahammül edemeyiz. TTK millidir, Zonguldak’ın geleceğin kesinlikle sahip çıkacağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın.
 
Kömürün karasından ekmeğinizi çıkarıyorsunuz, takdir edilecek, hürmet edilecek hayranlıkla anılacak bir durumdur. Hak etmediğiniz bir şeyi beklemiyorsunuz. Zonguldak’ta tembellik tutunamaz.
 
 
Sizler çalışarak nefes alıyorsunuz, şehrin altını umutlarınızı aydınlatarak çocuklarınızın nafakasını kazanıyorsunuz. Sonuna kadar helal olsun, hepinizi kutluyorum. Üreten, ülkesi için ter döken onurlu insanları yuvasıdır Zonguldak. Bu yuvanın karartılmasına gönlümüz razı olmaz. Siyah akar Zonguldak’ın deresi, yüz karası değil, kömür karası böyle kazanılır ekmek parası…
 
Belediye başkan adaylarımıza kefilim, onların arkasındayım. Sayın Hamdi Ayan’ın ifade ettiği 67 projenin gerçekleşmesini hem takip edeceğim, hem sahip çıkacağım.
 
Türk milletini asla yenemeyecekler
 
Bize parmak sallıyorlar, bize aba altından sopa gösteriyorlar. FETÖ'cülerin, PKK'ların tesiriyle Türkiye hakkında değerlendirme yapıyorlar. Türk milleti bu oyunları yutmaz. Türkiye bu zillet ve husumet emellerini sineye asla çekmez.
 
İstiyorlar ki bölünelim, Sevr şartlarına ricat edelim. Dayatıyorlar ki birbirimize girelim, birbirimizden kopalım. Hedefliyorlar ki Anadolu'dan dağılmış ve ufalanmış halde çıkıp gidelim. Yok öyle yağma. Şimdiye kadar başaramadılar, bundan sonra da başaramayacaklardır. Türk milletini asla yenemeyecekler.

Etiketler: