Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,729
%-0,96
USD
5,3084
%0,57
EUR
6,0071
%0,73
Altın
226,3860
%0,96
SON DAKİKA

Bahçeli'den Cemal Enginyurt açıklaması: Milletvekilimizin açıklamaları MHP'yi bağlamaz

GÜNDEM / 2018-11-17

Bahçeli'den Cemal Enginyurt açıklaması: Milletvekilimizin açıklamaları MHP'yi bağlamaz

MHP lideri Devlet Bahçeli, AK Parti'yi ittifak konusunda "Herkes aklını başına alsın" diyerek uyaran Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı. Bahçeli, "Ordu Milletvekilimiz Sayın Enginyurt'un değerlendirme ve açıklamaları MHP'yi bağlamayacaktır" dedi.
 
 
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabı üzerinden, partisinin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un sözlerine ilişkin açıklamada bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi politikalarının nasıl teşekkül ettiği, söz ve açıklama sınırının ne şekilde oluşup olgunlaştığının belli ve bilinmekte olduğunu söyleyen Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Parti yöneticilerimiz, parti üyelerimiz, milletvekillerimiz ve diğer teşkilat mensuplarımız, belirlenmiş politik ilkelere aynen uymakla mükelleftir. Bu kapsamda partimizin siyasi faaliyetlerinin belirlenmesinde, parti politikalarının tezahürüyle birlikte kamuoyuna aktarılmasında Ordu Milletvekilimiz Sayın Cemal Enginyurt’un değerlendirme ve açıklamaları Milliyetçi Hareket Partisi’ni bağlamayacaktır. Aziz milletimize ve siyasi muhataplarımıza saygıyla duyurulur."

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 15 Kasım'da TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 'yerel seçimlerde ittifak' sorusuna, "Ak Parti için durum 31 Mart'ta hiç de iyi görünmüyor. Gerek anketler gerekse sokak alarm veriyor. Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere AK Parti hükümeti ve yetkililerine şunu net şekilde söyleyebiliriz: MHP, Cumhur İttifakı için bir kazançtır, kazanımdır. MHP ile birlikte girilecek bir seçimden büyük başarılar ortaya çıkacaktır, iyi neticeler, güzel sonuçlar alınacaktır" ifadelerini kullanmıştı.