Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,326
%-0,51
USD
5,5716
%0,41
EUR
6,3126
%0,36
Altın
235,8540
%-3,09

Baklava kralı ile ünlü kahve zinciri konkordato istedi

EKONOMİ / 2019-03-13

Baklava kralı ile ünlü kahve zinciri konkordato istedi

Yarım asrı deviren Hacı Sayid baklavaları ile ve ünlü kahve zinciri Gloria Jean’s için konkordato talep edildi. Yapılan başvuruyu değerlendiren mahkeme, aynı aileye ait üç şirkete ile sahipleri için tedbir kararı verdi.
 
TÜRKİYE genelinde 39 şubesi olan Hacı Sayid Gıda Pazarlama San. Tic. AŞ, 70 şubeli Gloria Jean’s’in bağlı olduğu Grup Dnc Gıda San. ve Tic. AŞ ve Rumeli Tatlıcılık Süt Ürünleri ile bu şirketlerin sahipleri Burhan Dinçerler, Mehmet Dinçerler ve Muhammet Dinçerler adına konkordato davası Bakırköy Ticaret Mahkemesi’nde açıldı.
 
YENİDEN TOPARLANIR
 
 
1 Mart günü açılan davada, anılan şirketlerin mali darboğaza girdiği, konkordato kararı verilmesi halinde yeniden etkin bir biçimde faaliyetlerin sürdürülebileceği kaydedildi.
 
Hacı Sayid baklavaları ile Gloria Jean’s konkordato istedi
 
3 AYLIK KORUMA
 
Yapılan başvuruyu değerlendiren mahkeme, davacı şirket ve kişilere yönelik 3 aylık geçici mühlet verdi. Mahkeme, Prof. Dr. Oğuz Atalay, Yeminli Mali Müşavir Bülent Sezgin ile Mali Müşavir Fatih B. Çapar'ı ise geçici konkordato komiseri olarak görevlendirdi. Mahkemenin verdiği 6 Mart tarihli tedbir kararı ile birlikte davacılara yönelik herhangi bir icra takibi yapılamayacak. 
 
Hacı Sayid baklavaları ile Gloria Jean’s konkordato istedi
 
 
İLK DÜKKÂNI 20 METREKAREYDİ
 
Hacı Sayid baklavalarının temeli 1968 yılına dayanıyor. Uzun yıllar baklava sektöründe işçi olarak çalışan Burhan ve Mehmet Dinçerler kardeşler, 1983 yılında ilk dükkânlarını açtı. Şirinevler’de açılan 20 metrekarelik ilk dükkânda işlerini büyüten aile, sektörün önemli markalarından biri konumuna geldi.

Etiketler:


 


İlgili haber

Mehmet Dinçerler Kimdir? Konkordato isteyen Gloria Jean's Sahibi kaç yaşında?

Mehmet Dinçerler Kimdir? Konkordato isteyen Gloria Jean's Sahibi kaç yaşında?

  Mehmet Dinçerler kimdir? Gloria Jeans'in sahibi Mehmet dinçerler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hacı sayıd ve Gloria Jeans'e sahip olan dinçerler ai...