Ortadoğu Gazetesi

BIST
103,408
%0,00
USD
5,4660
%0,06
EUR
6,2224
%-0,02
Altın
230,0300
%-0,04

Başbakan: Bugüne kadar neredeydiniz?

GÜNDEM / 2018-04-14

Başbakan: Bugüne kadar neredeydiniz?

Başbakan Yıldırım, "Suriye'de alçak rejim kimyasal silahlarla çocukları, masum insanları katletti. Birden bire dünyanın vicdanı olarak kendilerini gören ülkeler seslerini yükselttiler. Peki 7 yıldır Suriye'de insanlar katlediliyor, vahşet devam ediyor, sadece kimyasal silah kullanıldığı zaman mı insanlığınız aklınıza geliyor. Bugüne kadar neredeydiniz?" diye sordu. Esed rejimine yönelik operasyonu değerlendiren Yıldırım, "Bunu  olumlu bir adım olarak görüyoruz ancak kalıcı barış için daha fazlasına ihtiyaç var." dedi.

 

 

 AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan BinaliYıldırım, "Geçtiğimiz günlerde Suriye'de alçak rejim kimyasal silahlarlaçocukları, masum insanları katletti. Birdenbire dünyanın vicdanı olarakkendilerini gören ülkeler seslerini yükselttiler. Peki 7 yıldır Suriye'deinsanlar katlediliyor, vahşet devam ediyor, sadece kimyasal silah kullanıldığızaman mı insanlığınız aklınıza geliyor? Bugüne kadar neredeydiniz?" dedi.Yıldırım, Hakkı Başar Spor Salonu'nda yapılan AK Parti Esenler 6.Olağan İlçe Kongresi'nde, AK Parti kongrelerinin büyük bir coşku, büyük bir heyecan içerisinde gerçekleştiğini belirtti.

 

AK Parti'nin özgürlüklerin, demokrasinin, adaletin adresi olduğunu

vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti: 

AK Parti, insanı yaşatarak, devleti yücelten bir anlayışıntemsilcisidir. Şöyle dönelim, geriye bir bakalım. Neler yaşadık, nereden nereyegeldik? Türkiye'yi yoklukların değil, mahrumiyetin değil, bereketin adresi halinegetirdik. Ülkemizi, yasakların değil, özgürlüklerin, demokrasinin, kardeşliğin,barışın coğrafyasına dönüştürdük. 

 

 

"YILDIR SURİYE'DE İNSANLAR KATLEDİLİYOR" 

Geçtiğimiz günlerde Suriye'de alçak rejimin kimyasal silahlarlaçocukları, masum insanları katlettiğini hatırlatan Binali Yıldırım, şunlarısöyledi:

 "Birden bire dünyanın vicdanı olarak kendilerini gören ülkeler seslerini yükselttiler. Peki, 7 yıldır Suriye'de insanlar katlediliyor, vahşet devam ediyor, sadece kimyasal silah kullanıldığı zaman mı insanlığınız aklınızageliyor? Bugüne kadar neredeydiniz? Tabii ki ne kimyasal silahla ne de normal birsilahla hiçbir insan hayatına kastetmeyi bizim inancımız da bizim hukukumuz daasla kabul etmez. 

 

Ancak, Suriye'de çözüm isteyenlerin göstermelik vicdanistismarıyla değil, gerçekten sorumluluk alarak bu vahşetin sona erdirilmesi içindaha çok çalışmaları gerekiyor. Sahada rekabet etmek, ülkedeki sorunları çözmez, masumların, sivillerin yaşamasına katkı sağlamaz. Suriye'de tek ülke, barış için, insanlık için, terörün yok edilmesi için gece gündüz çalışıyor. o ülkenin adı Türkiye'dir, o liderin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır." AA

 

 

 

Etiketler: