Ortadoğu Gazetesi

BIST
103,186
%0,67
USD
5,3196
%0,06
EUR
6,0295
%-0,10
Altın
227,3210
%0,39
SON DAKİKA

Bostancı açıklarında helikopter düştü!

GÜNDEM / 2018-09-06

Bostancı açıklarında helikopter düştü!

İstanbul'da Bostancı açıklarında bir helikopter düştü. Otokar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil İbrahim Ünver'e ait Ünver Havacılık adına kayıtlı olduğu öğrenilen helikopter denize çakıldı. DHA, 'İlk bilgilere göre helikoptere yıldırım isabet etti' dedi. Helikopter kazasında ağır yaralanan Halil Ünver hastanede hayatını kaybetti
 
 
 
 
İstanbul'da Bostancı sahilinde Halil İbrahim Ünver'e ait Ünver Havacılık adına kayıtlı olduğu öğrenilen sivil helikopter düştü. Kazada 2 yaralı, bölgedeki bir tekne tarafından denizden çıkarıldı.
 
 
DHA: YILDIRIM İSABET ETTİ
 
 
İhbarın ardından hem denizden hem de karadan çok sayıda polis olay yerine sevk edildi. DHA, 'İlk bilgilere göre helikoptere yıldırım isabet etti' dedi.
 
 
HALİL ÜNVER HAYATINI KAYBETTİ
 
İstanbul Bostancı açıklarında düşen helikopterdeki iş adamı Halil İbrahim Ünver hayatını kaybetti.
 
 
 
İSMET ÖZGÜR: DENİZE İNDİRMEYE ÇALIŞTIM
 
Helikopteri kullanan İsmet Özgür'ün hastaneye kaldırıldığında polislere "Düşürmemek için çok uğraştım, suya indirmeye çalıştım" dediği öğrenildi.
 
Halil İbrahim Ünver'e ait denize düşen helikopter
 
 
BELL 407 TİPİ
 
Bostancı açıklarında düşen helikopterin Bell 407 tipi TC-HHU kuyruk tescilli helikopter olduğu anlaşıldı. Helikopter, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkmış, sonra da Halil Ünver’i Otokar Fabrikası’na götürmüştü.
 
YARARLILARDAN BİRİNİN DURUMU AĞIR
 
Bostancı kıyısına 500-600 metre mesafede helikopter ani irtifa kaybı sebebiyle suya çakıldı. Yaralı 2 kişiden birinin durumu ağır... Ağır yaralı Halil Ünver Göztepe SSK Hastanesi'ne kaldırıldı. Helikopteri kullanan İsmet Özgür ise Kartal Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
 
VALİLİKTEN AÇIKLAMA:
 
İstanbul Valiliği: İlimiz Maltepe ilçesi Bostancı sahilinde özel bir helikopter kazası meydana gelmiş olup iki kişi hafif yaralı olarak kurtarılmıştır. Teknik ekipler olay yerinde gerekli araştırma çalışmalarına başlamışlardır.
 
'CEPHE GEÇİŞİNE YAKALANMIŞ OLABİLİRLER'
 
Deniz Arama Kurtarma Birlik Başkanı Uğur Zamanoğlu şu açıklamayı yaptı:
 
İstanbul'da bugün ağır cephe geçişleri vardı. Helikopterin bu yağmur ve sis bulutundan oluşan olumsuz hava koşuluna bir anda yakalandığı sanılıyor. Nazende isminde bir sivil tekne kazazedeleri kurtarıyor. Bu arada, helikopterin acil durum iniş kiti neden açılmadı sorusu dikkat çekiyor. Bu gibi acil durumlarda şişme tüpler devreye girer. Bu sırada siz helikopterden tahliyenizi yaparsınız. Ancak bu kitin açılmadığı görülüyor. Pilotun kazazedeleri hayatta tutması büyük başarı.