Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,742
%0,01
USD
5,2845
%0,07
EUR
5,9967
%0,03
Altın
227,6810
%0,62
SON DAKİKA

Bu seçim hayati önemdedir

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-22

Bu seçim hayati önemdedir

          Türkiye tarihinin en önemli seçimine gidiyor. 24 Haziran sabahı yepyeni bir dönem başlayacak. Sistem değişecek, ülkenin önündeki engeller kalkacak, daha hızlı karar alma, daha verimli bir yürütme erki oluşturma imkanı elde edilecek. Kuvvetler ayrılığının keskin çizgilerle birbiriyle ayrılması büyük bir rahatlama getirecek ve güven artacak.

                   

CUMHUR İTTİFAKI BÜYÜK ŞANS

          Bütün bunların sağlayacağı avantajların iyi kullanılması için birikimi, programı, kadroları olan partilere imkan tanımak lazım. Cumhur ittifakı tam olarak bu güce sahiptir ve ülke için çok büyük bir şanstır. Türk milletinin bu şansı doğru kullanacağından hiçbir endişemiz yoktur. Zaten sorun da buradan çıkıyor. Milletin kararının ne olacağını şimdiden kestirenler, olmayacak yollara tevessül ederek, zihin bulandırmaya ve Cumhur ittifakının önünü kesmeye çabalıyorlar. Özellikle MHP'nin millet nazarındaki karşılığını olumsuz anlamda etkilemek için neler yapıldığını, hangi kumpaslar kurulup kirli oyunlar oynandığını ibretle takip ettik. Kimi kamuoyu araştırması görünümüyle algı operasyonu yürüttü, kimi yalan ve iftiralarla karalamaya uğraştı.

                     

MİLLİ BEKA HEDEFTEDİR

MHP neden bu kadar hedeftedir? Bu sorunun cevabını herkes önce kendi vicdanında vermelidir. Siyaset sahnesine çıktığı günden itibaren MHP'nin Türk milletinden başka bir şey düşünmediği, devletimizin varlığı ve bekası için gerekirse canını ortaya koymak dahil, her türlü fedakarlığı yaptığı akıl ve izan sahibi herkesin malumudur. Şimdi Türkiye yine çetin bir süreçten geçiyor. Ülkemizin üzerinde emelleri olan ellerini ovuşturarak sıraya girmiş durumdadırlar. MHP tam olarak bu ihanete göğüs geriyor. İşte bunun için de MHP'nin önünü kesmek için pusuya yatıyor, fırsat kolluyorlar. Devamlı tuzak kuruyor ve üzerimize geliyorlar.Aslında hesap ve hedef Türklüğün derin yara alması, milli bekanın ağır hasar görmesidir. Kara kampanyaların, kötüleme, kötü gösterme ve kara çalma girişimlerinin asıl ve esas gayesi budur. Kim Türk milletinin düşmanıysa, Milliyetçi Hareketi de düşman bellemektedir. Kim,  milli birliğimize, milli varlığımıza hasımsa önce milliyetçileri, önce ülkücüleri hedef almaktadır.

                       

YILGINLIK YOK

            Bu durum ülkücü ve milliyetçiler için bir yılgınlık veya olumsuzluk oluşturmaz. Tersi olursa, yani ülkücü ve milliyetçilerle uğraşılmazsa bir sorun var demektir. Nitekim, sayın Devlet Bahçeli, "Bir gün bizimle uğraşan alçaklar şayet artık çevremizde dolaşmıyorlarsa, ülkücülük ve ülkücüler üzerinde yürütülen fitne ve fesat eğer son bulmuşsa; işte o zaman ihanetin bile ciddiye almadığı sıradan bir topluluğa dönüşmüşüz demektir. İşte o zaman ülkemizin yıkılmadık hiçbir değeri, ayakta duran hiçbir temeli kalmamış demektir. İşte o zaman, Türkiye bölünmüş, Türk milleti dağılmış, hain emeller amaçlarına ulaşmış demektir." Sözleriyle herkesin varlık sebebinin gereğini yerine getirdiğini veciz şekilde ifade etmiştir.

                             

MHP TÜRKİYE'DİR

          Bütün mesele Türk milletinin MHP'yi nereye koyduğu ve nasıl algıladığıdır. Çok şükür MHP milletin güvencesi olarak hala ayaktadır ve son kaledir. Ne yaparlarsa yapsınlar bunu değiştiremediler ve değiştiremeyecekler. Her seçim öncesinde MHP'yi baraj altında göstermek için seferber olanlara bu millet itibar etmediği gibi, unutamayacakları dersler verdi. Akıllanmadılar ve şimdi yine aynı şeyi yapıyorlar. MHP'nin yüzde 5-6'ya düştüğünü şerefsizce iddia ediyorlar.Yine sayın Bahçeli'nin dediği gibi, Milliyetçi Hareket Partisi anketle kurulmadı, anketle kundaklanamaz. Milliyetçi Hareket Partisi icazetle kurulmadı, ihanetle yıkılamaz. MHP her yerde, her gönülde, her ömürdedir.Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'dir, Türk milletinin ta kendisidir.Yılgınlık yok. Bezginlik yok. Karamsarlık asla yok. Milli beka ve güvenlik için Milliyetçi Hareket Partisi görevdedir. Türkiye'nin geleceğinde pay sahibi olacaktır. Zaman Türk milletinin, zemin Türkiye'nindir, sıra Milliyetçi Ülkücü Hareketi'ndir.

                             

TEHLİKE GEÇMEDİ

          Ne olup bittiğinin farkındayız. Kimin ne düşündüğünün, ne planladığının bilincindeyiz. 15 Temmuz 2016'da az daha vatanımızdan oluyorduk. Böyle bir kalleşliğe bir defa daha izin veremeyiz. Onun için dikkatli olmak, uyanık bulunmak ve birliğimizi korumak zorundayız. Tehlike henüz geçmemiştir. İhanet yuvaları henüz geri çekilmemiştir. FETÖ'yle PKK bir ve aynıdır. İkisi de Türk, Türkiye ve din düşmanıdır.HDP, FETÖ'nün yükselen yıldızıdır. FETÖ'cüler Avrupa ülkelerinde, ABD'de el üstünde, rahat ve lüks hayatın içindedir. Hainler villalara yerleşmişler, ihanetleri ödüllendirilmiştir.

Asıl vahim olan ise FETÖ ve PKK'nın tez ve hedeflerine müzahir hareket eden siyaset defolarının bugün meydanlara yüzsüzce çıkmaları, milletimizi kandırmaya tevessül etmeleridir.

                             

SANDIKLARA SAHİP ÇIKILMALI

        Bu tablo Cumhur İttifakı'nı doğurmuştur. Cumhur ittifakı Türkiye'nin gelecek umududur. Karşısındakiler ise Türkiye karşıtlarıyla aynı kümede toplanmışlardır. FETÖ'ye olur vermişlerdir. PKK'ya sessiz ve tepkisiz kalmışlardır. Ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye'yi durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. MHP, Türkiye'nin eğilmez başıdır. MHP, Türklüğün kesilmez nefesidir. MHP, geleceğin mimarı, geçmişin muhafızı, bugünün müşahit ve müteyakkız kudretidir. Sandıklara sahip çıkılmalıdır.Kalan kısa zaman içerisinde hiçbir tahrik ve oyuna gelinmemelidir. 24 Haziran'ın önemi herkes tarafından iyi anlaşılmalı, iyi anlatılmalı ve yanlış yapılmamalıdır. Türk milletine olan güvenimiz tamdır.