Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,130
%1,20
USD
5,3567
%0,67
EUR
6,0911
%0,64
Altın
221,2850
%1,01
SON DAKİKA

Bu yıl 25 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz

EĞİTİM / 2018-06-19

Bu yıl 25 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz

MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz "Yaklaşık 100 bin öğretmen ihtiyacımız var. Bu yıl, 25 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz. Biz 584 binin üzerinde öğretmen ataması yaptık. Şimdi 25 bin öğretmeni de Eylül ayına kadar eğitim ailemizle buluşturacağız" açıklaması yaptı.AA Editör Masası'nda, eğitim gündemine ilişkin soruları yanıtlayan ve son dönemdeki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan   Yılmaz, "2019 yılı sonunda eğitimin kalitesinin artırılması adına ikili eğitime Türkiye'de son vereceğiz" dedi.

 

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bizim inancımız odur ki AK Parti, 300'ün üzerinde milletvekili ile temsil edilecek. Cumhur İttifakı yani MHP'den gelen milletvekilleriyle çok rahat bir şekilde Mecliste Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olacak, yasaları çıkartacağız." dedi.

 

 

Yılmaz, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

 

 

24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmesi sorulan Yılmaz,seçimlerin hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başladı. Seçimlerde vatandaşın iki tercihte bulunacağını ifade eden Yılmaz, milletin cumhurbaşkanını seçeceğini,seçilecek cumhurbaşkanının 2014'te seçilen cumhurbaşkanından farklı olacağını, vatandaşın cumhurbaşkanını hükümeti kurma yetkisiyle yetkilendireceğini söyledi.

 

 

Yılmaz, vatandaşın ikinci tercihiyle de yasama organını oluşturacağını, milletvekillerine temsil vekaleti vereceğini belirtti.

 

 

 "YAKLAŞIK 100 BİN ÖĞRETMEN İHTİYACIMIZ VAR" 

 

 "2019 yılı sonunda eğitimin kalitesinin artırılması adına ikili eğitime Türkiye'de son vereceğiz" diyen

Yılmaz, "Biz 584 binin üzerinde öğretmen ataması yaptık. Şimdi 25 bin öğretmeni de Eylül ayına kadar eğitim ailemizle buluşturacağız. Yaklaşık 100 bin öğretmen ihtiyacımız var. Bu yıl, 25 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz" açıklaması yaptı.

 

 

  "Her bir okulumuz karnesi olacak. Bunu şu anda imam hatip liselerinde, meslek liselerinde yapıyoruz. Tamamına yaygınlaştıracağız" diyen Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, şunları söyledi: "Okul öncesi eğitimde yüzde 90'nın üzerinde okullaşma oranı yakaladığımız illerin sayısı 43'ün üzerine çıktı." 

 

Öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesiyle ilgili de Yılmaz, " Şu anda emekli olmuş öğretmenlerimiz de bu haktan faydalanacaklar. Bakanlığımızda bir çalışma yapılıyor, her emekli öğretmenimiz bu yasa kapsamında 500 liranın üzerinde ilave kazanım elde edecek"  açıklaması yaptı. (AA)