Ortadoğu Gazetesi

BIST
97,379
%-1,96
USD
5,4229
%-2,28
EUR
6,1512
%-2,24
Altın
229,9870
%-2,47

Bursa'yı sel vurdu

GÜNDEM / 2018-05-26

Bursa'yı sel vurdu

Bursa'da etkili olan sağanak yağmur nedeniyle bir çok evi su bastı, yollar su altında, heyelan nedeniyle araçlar toprak altında kaldı.

 

Bursa'da  etkili olan sağanak yağmur, su baskınlarına neden oldu. Orhaneli yolu üzerindeki Doğancı Barajı yakınlarında sel suları nedeniyle araçlar yolda kaldı. Bir kamyon sel sularında sürüklendi. Mustafakemalpaşa ilçesi Taşpınar köyünde de evlerin bir çoğu sular altında kalırken, 3 koyun ise boğularak telef oldu.         

 

 

Bu arada merkez Osmangazi ilçesi Hüdavendigar Mahallesi'nden geçen Nilüfer Deresi'nin taşması nedeniyle birçok ev ve işyeri sular altında kalırken, özel bir kreşte mahsur kalan çocukları aileleri kucaklarında taşıdı.

 

KARAYOLU 7 SAAT SONRA ULAŞIMA AÇILDI

Bursa'da   etkili olan sağanak sırasında meydana gelen heyelanda kapanan Bursa- Orhaneli karayolu yaklaşık 7 saat sonra yeniden ulaşıma açıldı. AFAD, Jandarma Arama Kurtarma, itfaiye, Nilüfer Arama Kurtarma ve Karayolları ekiplerinin yürüttüğü çalışmalarda selin sürüklediği araçlar, iş makineleriyle kaldırıldı.

  

 

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ise mahallelerdeki su  baskınlarına ve karayolundaki toprak kaymasına müdahalede 7 ekibiyle görev aldı.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay personeli, sel ve heyelanda evleri zarar gören köylülere erzak dağıttı. (DHA)

 

 

Etiketler: