Ortadoğu Gazetesi

BIST
103,186
%0,67
USD
5,3196
%0,06
EUR
6,0295
%-0,10
Altın
227,3210
%0,39
SON DAKİKA

Castrol Ford Team Türkiye, Yine Liderlik Yolunda

OTOMOBİL / 2014-04-07

Castrol Ford Team Türkiye, Yine Liderlik Yolunda

Türkiye'de 18 yıldan bu yana aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, 2014 sezonunda da Türkiye Ralli Şampiyonası'nda zirveyi hedefliyor.
 
 
 
2013 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu'nu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak başarılarına yenilerini ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, Kocaeli'nde düzenlediği bir co-drive etkinliğiyle 2014 sezon açılış öncesi yeni hedeflerini paylaştı.  2014 sezonunda Türkiye Ralli Şampiyonası'nda iki Fiesta S2000 ve iki de Fiesta R2 ile yarışacak olan Castrol Ford Team Türkiye, 7 zorlu yarışta şampiyonluk için parkura çıkacak.
 
 
 
Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede "2013 yılında hem markalar hem pilotlar şampiyon olurken aynı zamanda hem gençler ve hem 2 çeker kategorisinde şampiyonluklar elde ettiğimiz için çok mutluyuz. 2014 yılında ise tamamen yurt içinde konsantre olarak yine şampiyonluklara imza atmak istiyoruz. Castrol Ford Team Türkiye olarak bu sene başta ana sponsorlarımız Castrol Türkiye ve Pirelli'nin yanı sıra Kale Oto, Borusan Lojistik, Setur, Ağaçlı Grup ve Parıltım Yemek'e ek olarak İnci Akü markası da dâhil oldu.  Sürekli olarak 15 kişiyi istihdam eden Castrol Ford Team Türkiye, yarış zamanlarında pilotlar ve co-pilotları da dâhil edersek yaklaşık 60 kişiye varan bir ekiple tam motivasyonla çalışmalarını sürdürmektedir" açıklamasını yaptı.
 
 
 
'DOĞRU YOLDA İLERLİYORUZ'
 
 
 
Gelecek açısından çok doğru yolda olduklarını ve Türkiye'de yerel kahramanlar yaratmak adına faaliyetlerine ve yoğun çalışmalarına devam edeceklerini vurgulayan Bostancı "Türkiye motor sporlarında büyük rol aldı, eskiden bir ralli lastiğini bile getirmek problem iken artık çok daha rahat ve zengin şartlar altında hareket ediyoruz.
 
Artık tek eksiğimiz uluslararası arenaya bir pilot kazandırmaktır, bu çemberi kırdığımız andan itibaren Türkiye'de ralli sporuna olan ilginin ve katkının çok daha fazla olacağını açıkça söyleyebiliriz. Ford Otosan'ın tüm üst yönetiminden tüm çalışanlarına kadar herkesin kalbinin bu takım için attığına olan inancımızla tüm gücümüzle bu desteğin hakkını vermek için azimle çalışıyoruz" dedi.
 
 
'Bu heyecana yürek dayanmaz'
 
Castrol Ford Team Türkiye ekibi geçtiğimiz günlerde keyif dolu bir organizasyonla Kocaeli'inde basın mensuplarına heyecan dolu bir gün yaşattı. Castrol Ford Team Türkiye ekibinin parlayan gözlerinde yine her zamanki gibi şampiyonluk hedefi ile doluydu. Başta Serdar Bostancı olmak üzere tüm ekibin bu başarı azmini bizzat yarış pistinde bize de yaşattılar.
 
 
 
Yanında oturduğum Murat kardeşimin başarısı takdire şayandı. Yüreğimin ağızıma geldiği yarış pistinde Murat Bostancı'nın başarısına bizzat şahit oldum. Böyle bir heyecana yürek dayanmayacağını söylesem yerinde olur sanırım. Bu başarı yarışlardaki zaferin de ipuçlarını verir cinstendi. 
 
Ülkemizde böyle başarılı pilotların yetişmesi de ayrı bir gurur noktası olduğunu belirtmeliyim. Bu ekibin gizli kahramanlarını da unutmamak gerek, kazasız belasız başarılar dileğiyle.
 
 
Yavuz MÜFTÜOĞLU