Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,729
%-0,96
USD
5,3080
%0,59
EUR
6,0076
%0,75
Altın
226,2100
%0,88
SON DAKİKA

Çavuşoğlu, Tillerson'a sert çıktı: YPG ağzı ile konuşma

GÜNDEM / 2018-01-23

Çavuşoğlu, Tillerson'a sert çıktı: YPG ağzı ile konuşma

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson'ın YPG terör örgütü tarafından Türkiye'ye roket atılmadığını savunduğunu anlattı. Çavuşoğlu da Tillerson'a, "Kaynaklarını check et, bizimle onların ağzıyla konuşmayın" yanıtını verdi.

 

 

Türkiye, Suriye'nin Afrin bölgesinde terör hedeflerini kalıcı olarak bertaraf etmek amacı ile düzenlediği operasyonun arka planında çok kararlı bir diplomasi ve bilgilendirme trafiği de yürüttü. Bağdat'ta çok önemli temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na  en sıcak anlarında operasyonun tüm arka planı soruldu.

 

 

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Çavuşoğlu'na, Afrin'deki YPG mevzilerinden atılan roket ve yapılan saldırılarla ilgili, "Mevlüt ne oluyor! Arkadaşlarımızın verdiği bilgiye göre, Türkiye'ye roket filan atmamışlar" deyince Çavuşoğlu, "Arkadaşlarınız o bilgiyi kimden alıyor bilemeyiz. Fakat biz yaşadıklarımızı, gördüklerimizi, kendi arkadaşlarımızın bilgilerini dikkate alırız. Sen de bilgi kaynaklarını check et. Onların ağzıyla bizimle konuşmayın" yanıtını verdi.