Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2763
%-0,04
EUR
5,9631
%0,08
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

DURUŞUNDA ASALET VAR

OTOMOBİL / 2015-08-27

DURUŞUNDA ASALET VAR

 

Her markada olduğu gibi, otomotiv sektöründe de isim yapmak, gönüllerde taht kurmak öyle kolay değil. Emek ister, başarı ister, en önemlisi de kalite ister. 7 den 70'e günümüze kadar büyük beğeni toplayan Land Rover, bu beğeninin hakkını fazlasıyla veriyor.

 

Bu hafta benimde büyük beğeni duyduğum Land Rover Discovery Sport modelini test ettim. www.otomobilsahibi.com Bu yazımda teknik detaylara pek inmek istemiyor. Tek kelime ile özetlemek gerekirse 'dopdolu' bir araç. Sanırım bu kelime herşeyi özetliyor.

 

Şık ve gösterişli tasarımıyla, test konuğumuzun o dikkat çekici rengiyle ve asaletli duruşuyla fark etmemek imkânsız. Marka imajında ve sınıfında bir numara olan Land Rover, bence her türlü övgüyü hakediyor. 

 

Ülkemizdeki SUV araçlara olan ilgi aldıbaşını gidiyor. Yerden yüksek yapısı, kolay kullanımı, geniş ve rahat olması SUV araçların artık daha iyi bir aile aracı olma yolunda ilerliyor. www.otomobilsahibi.com Buna birde öncelik kalite ve konfor eklenince Land Rover Discovery Sport en iyi tercihlerden birtanesi oluyor.  Land Rover Discovery Sport, tararım anlamında çok derli-toplu bir araç.

 

 

Ön tasarımında iki şeritli ızgarası ve far grubunun tasarımı ve uyumu muhteşem. Bu tasarıma eşlik eden sis lambaları da farklı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Arka tasarımında yine stop grupları, krom çıta üzerine yazılmış 'Discovery' yazısı ve daraltılmış arka cam yapısı dikkat çekiyor.

 

Dış tasarımında sportiflik ön planda. Land Rover Discovery Sport'un kalbimizi fetheden detaylar kaputun altında ve iç mekanda. Direksiyona oturduğunuz an o muhteşem gücü ve kalitesini hissediyorsunuz. Gaz pedalına dokunmanıza gerek kalmadan hissetiğimiz bu duygu, Land Rover Discovery Sport'un başarısının kanıtı niteliğinde. İç mekâna şöyle bir baktığınızda sadelik hakim gibi görünüyor. Ama iç mekan dopdolu. Herşey elininizin altında. Sürücü koltuğundan herşeye rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. 

 

Orta konsoldaki 8 inçlik dokunmatik multimedya ekranı bulunuyor. Tüm özellikler bu ekran içinde gizli. Kullanımı çok rahat ve kolay. Teknolojik anlamda aşağı-yukarı aklınıza gelen herşey var. www.otomobilsahibi.com Alışılmışın dışında vites kolu yok. Direksiyon üzerine konumlandırılmış butonların kullanımı da çok rahat ve kullanışlı. Land Rover Discovery Sport'un performansına hayran kalmamak imkansız. 

 

Gaz pedalı ile sürücü arasındaki bağ çok başarılı. Land Rover Discovery Sport'u kullanırken keyif alıyorsunuz. Park ettiğiniz an özlettiren cinsten bir araç.

 

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU

www.otomobilsahibi.com