Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,742
%0,01
USD
5,2893
%-0,26
EUR
5,9970
%-0,08
Altın
227,8300
%0,69
SON DAKİKA

Erdoğan'a Zambiya'da büyük ilgi

GÜNDEM / 2018-07-28

Erdoğan'a Zambiya'da büyük ilgi

CUMHURBAŞKANI  Erdoğan, Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeki BRICS Zirvesi'nin ardından Zambiya'nın Başkenti Lusaka'ya gitti. Erdoğan, Zambiya Cumhurbaşkanı Edgar Lungu tarafından Lusaka Kenneth Kaunde Havalimanı'nda resmi törenle karşılandı.Cumhurbaşkanı Lungu tarafından  onuruna verilen resmi yemeğe katılan Erdoğan, daha sonra Zambiya Kurucu Cumhurbaşkanı Dr. Kenneth Kaunde'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 10'uncu Brezilya-Rusya-Hindistan-Çin-Güney Afrika (BRICS) Zirvesi kapsamındaki temaslarının ardından özel uçak "TUR" ile dün TSİ 10:40'ta Zambiya'nın Başkenti Lusaka'ya gitti.

 

Başkan Erdoğan, Johannesburg O.R. Tambo Uluslararası Havalimanı'nda Güney Afrika Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Rob Davies, Türkiye'nin Pretorya Büyükelçisi Elif Çomoğlu Ülgen ve diğer ilgililer tarafından uğurlandı.

 

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker ile MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de Zambiya'ya gitti.

 

Erdoğan, Zambiya Cumhurbaşkanı Edgar Lungu tarafından Lusaka Kenneth Kaunde Havalimanı'nda resmi törenle karşılandı. Cumhurbaşkanlığı Kabristanı'nı ziyaret eden ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda baş başa ve heyetler arası görüşmelere katılan Erdoğan ve Zambiya Cumhurbaşkanı Edgar Lungu daha sonra anlaşmaların imza törenine iştirak etti.

 
 
- Cumhurbaşkanı Lungu tarafından Taj Pamodzi Otel'de onuruna verilen resmi yemeğe katılan Erdoğan, daha sonra Zambiya Kurucu Cumhurbaşkanı Dr. Kenneth Kaunde'ye nezaket ziyaretinde bulundu.  (AA)