Ortadoğu Gazetesi

BIST
98,455
%1,69
USD
5,3220
%-0,23
EUR
6,0504
%-0,56
Altın
219,3150
%-1,05

Erdoğan, yerli otomobil için tarih verdi

GÜNDEM / 2018-06-12

Erdoğan, yerli otomobil için tarih verdi

PARTİSİNİN Eskişehir mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan,   yerli otomobilin seri üretimine 2020 veya 2021'de geçileceğini belirterek, "Bu dizel veya benzinli olmayacak Bay Kemal, Bay Muharrem. Bunlar elektrik, bununla çalışacak"  açıklaması yaptı.

 

Partisinin Eskişehir mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan, ''AK Parti 16 yılda sadece hizmet vermiştir. Bu ülkede herkesin hak ve özgürlüklerinin de, refahının da teminatı AK Parti'dir. Teröristler dışında hiçkimse incitilmemiştir. Sizlerin desteğiyle irade erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak'' dedi.

 

''Bizim diğer adaylardan, partilerden farkımız sizlere yaptıklarımızı anlatıyoruz. Bununla kalmıyor halen yapmakta olduklarımızı ifade ediyoruz. Hizmette sürekliliği ortaya koymuş oluyoruz'' diyen Erdoğan, ''Bununla yetinmiyoruz bir de yeni projelerimizi ortaya koyuyoruz. Peki ötekiler ne anlatıyor? Gençlerimizin deyimiyle ifade edeyim ötekiler bol bol geyik muhabbeti yapıyor'' açıklaması yaptı.

 

Erdoğan,  'Bizim asıl gündemimiz yaptığımız, yapacağımız hizmetlerdir. Son 16 yılda Eskişehir'e 21 katrilyon liralık yatırım yaptık. Eskişehir'e üçüncü devlet üniversitesini de kazandırıyoruz. Böyle bir şehre 33 bin kapasiteli stadyum yakışır dedik. Yaparsa AK Parti yapar. Eski stadın yerine millet bahçesi yapıyoruz'' diye konuştu.

 

"Eskişehir'i '2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti' ilan ediyoruz'' diyen Erdoğan,   yerli otomobilin seri üretimine 2020 veya 2021'de geçileceğini belirterek, "Bu dizel veya benzinli olmayacak Bay Kemal, Bay Muharrem. Bunlar elektrik, bununla çalışacak"  açıklaması yaptı.