Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2786
%0,07
EUR
5,9640
%-0,09
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

Fitne hız kazandı

KÖŞE YAZILARI / 2018-05-22

Fitne hız kazandı

          Seçim günü yaklaştıkça milletten ümidini kesenler çareyi fitne, fesat, yalan ve iftirada arıyor. Cumhur ittifakına, özellik de bu ittifakın MHP kanadına yönelik akıl almaz bir karalama sürece başlatıldı. Yetkili yetkisiz, ilgili ilgisiz eline mikrofon alan, televizyonlarda ahkam kesme imkanı bulan her kim varsa alayı birden MHP'ye vuruyor. Çok iyi biliyorlar ki, MHP var oldukça ne hesaplarını tutturabilmeleri mümkündür, ne de bu surda gedik açmalarına imkan vardır.

                         

AYRIMIZ GAYRIMIZ YOK

          Fitne ve fesat güruhu, iktidar yanaşması bazı münafıkların da yol vermesiyle birlikte, son günlerde doğrudan Cumhur ittifakını kaşımaya yoğunlaştı. Kürt seçmeni Cumhur ittifakından rahatsızmış ve bu yüzden de AKP'ye kırgınmış. Bu durum seçim sonuçların olumsuz etkileyebilirmiş. AKP bu sıkıntıya açmak için çareler arıyormuş. Çözüm süreci benzeri bir gelişme yeniden gündeme gelebilirmiş. Bu yalanın, bu iftiranın neresinden başlayıp neresini düzeltelim? Her şeyden önce bu ülkenin asil ve eşit vatandaşları olan, bizim Kürt kökenli öz kardeşlerimizin MHP'den rahatsız olduğunu söylemek başlı başına bir alçaklıktır. Sayın Devlet Bahçeli'nin 18 Ocak tarihinde yani bundan yaklaşık 5 ay önce grup toplantısında yaptığı konuşmayı hatırlatarak, hiçbir şartta değişmeyen ve değişmeyecek bir gerçeğin bir defa daha altını çizelim: Kürt kökenli kardeşlerimiz canımız, ciğer paremiz, civan mert kardeşlerimizdir.Ayrımız, gayrımız yoktur, biz Türk milletiyiz. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine büyük ve ebedi bir aileyiz. Bu aileyi birbirine düşürmek, Türk-Kürt ayrımını kaşımak ve kanatmak kanlı bir cinayet, kara bir cehalettir.

                                 

TERÖR BİTME NOKTASINDA

        Bu kadar açık, net ve kesin olmasına rağmen, Kürt kökenli kardeşlerimiz MHP'den niye rahatsız olsunlar? Rahatsız olanlar bölücüler, hainler, katiller, kalleşler ve teröristlerdir ki, onlar zaten rahatsız olmazsa bir sorun var demektir.

Kürt kökenli kardeşlerimizi dürterek, tahrik ederek hem nalına hem de mıhına vurarak bir yere varacaklarını zannedenler, ancak ve ancak kendilerini kandırmış olurlar. MHP'nin varlığı bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Dolayısı ile birlik ve beraberlikten yana olan herkes MHP'yi bilir, tanır, onaylar ve memnun olur.  MHP'nin söylediklerinin, savunduklarının, tekliflerinin hayat bulması ile birlikte Türkiye'de terör bitme noktasına getirilmiş ve huzur artmıştır. Bundan en çok memnun olan, en çok faydalananda Kürt kökenli kardeşlerimizdir.

                                   

OY ORANI ARTTI

          Bu ülkede namuslu, vatansever, ahlaklı, imanlı her vatandaşımız gibi Kürt kökenli kardeşlerimizin de MHP ile hiçbir sorunlarının olmadığını ve olamayacağını biz defalarca gördük ve gösterdik. MHP ve ülkü ocaklarının içinde ilk kurulduğu günden itibaren çok sayıda Kürt kökenli arkadaşlarımız olmuştur ve bu durum bugün de artarak devam etmektedir. Sorun bir güvenlik ve terör sorunudur. Bir ihanetle karşı karşıyayız ve terör yok edilerek bu ihanet durdurulur ve huzur tam anlamıyla sağlanırsa her şeyin değişeceğini hep birlikte göreceğiz. 16 Nisan referandumunda MHP'nin de içinde bulunduğu evet bloku Kürt kökenli kardeşlerimizden büyük bir onay almıştır. Bazı münafıkların iddia ettiği gibi MHP'nin içinde bulunduğu oluşumun oyları bölgede eksilmemiş, tam tersine çok ciddi biçimde yükseltmiştir.

                                 

BUNLARI UMURSAYAN YOK

           Bu gerçek orta yerde dururken, Kürtlerin Adalet ve Kalkınma Partisi'ne küseceğini söylemek iftira değil de nedir? Kürt kökenli kardeşlerimizin bunları umursadığı zaten yoktur. Maksat farklı, uyandırılmak istenen fesat bildiktir. Ahlaklarının çivisi çıkmış bu eyyam ağaları milli ittifakı yıpratmak, yaralamak için gözlerini fal taşı gibi açıyor, kalemlerini silah gibi kullanıyorlar. Korku dağları sarmıştır. Bunların vicdan tezkiyesi bozuk, sicilleri lekeli ve karanlıktır. Yine sayın Bahçeli'nin belirttiği gibi, MHP'yi kim Kürt düşmanı gösteriyorsa, bilinmelidir ki, alçaktır, haindir, sütünde haram, kanında irin vardır. Kürt kökenli kardeşlerimiz bizdir, bizim eşit ve saygın vatandaşımız, kardeşimiz, kader ortağımızdır. Kalleşlere ise buradan ekmek çıkmayacaktır.

                                 

YILANA SARILIYORLAR

           Burada düşünmesi ve utanması gerekenler, Selahattin Demirtaş güzellemesi yapıp, teröre göz kırpanlardır. Bu terör uzantısının serbest kalması için çabalayan 5 benzemez ve onların başlarıdır. Bir taraftan terör ayaklarına af çıkması için seferber olacaksınız, diğer taraftan da milletten, millilikten, birlikten dem vuracaksınız. Hadi oradan. Denişe düşmüşsünüz yılına sarılıyorsunuz ve bunun dahi farkında değilsiniz. Hatırlarsanız Sayın Bahçeli sizi uyarmıştı: "FETÖ ve PKK'nın avucuna düşmüş CHP'ye, HDP'ye, İP'e ve diğer yedeklere sesleniyorum; Milliyetçi Hareket Partisi'nin hayal ve hedefleri sizlere büyük gelir, nitekim ucuz bedende pahalı kumaş durmaz, duramaz, yakışmaz, yakışamaz." Demişti.                              

             Stajını Kandil'de yapıp, kariyerini FETÖ'yle sürdürmeye çalışanları, Türk düşmanlarının muavini olmaya çabalayanları 24 Haziran'da Türk milleti silkeleyecek, alayını birden cüruf niyetine süpürüp atacaktır. Cumhur ittifakı Türk milletinin karar ve iradesidir; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türk milletinin tercih ve takdiridir, meşale yanmış, gelecek hamd olsun aydınlanmıştır.