Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,126
%-0,59
USD
5,3075
%0,09
EUR
6,0042
%0,03
Altın
227,0540
%0,35
SON DAKİKA

Hadi buyurun

KÖŞE YAZILARI / 2018-05-14

Hadi buyurun

         24 Haziran seçimlerinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milleti için bir dönüm noktası olacağı muhakkaktır. Bu seçimlerden sağ-salim çıkmak ve ülkenin yeni ve sonu belirsiz bir maceraya sürüklenmesinin önüne geçmek için çırpınan Cumhur ittifakı tarafları gibi; çatışma ve kaos arayan, gizli ve özel hesapları bulunan ısmarlama adaylarla zihin bulandırıp aradan sıyrılmaya çalışan kriz ittifakı da bunun farkında. Daha ilk günden itibaren Cumhur ittifakının önünü kesmek, sulandırmak, millet nazarında zor duruma düşürmek için şeytani planlar yapılmış ve uygulamaya sokulmuştur. FETÖ ve PKK eksenli bu şer planları seçim yaklaştıkça daha da girift hale gelmekte ve hız kazanmaktadır.

                                 

ŞER CEPHESİNİ İFŞA EDİYOR

         Sayın Devlet Bahçeli, özellikle 15 Temmuz sonrası Türk siyasetinde çok belirleyici olmuş, sorumluluk alarak ülkenin bir an önce düze çıkması için hamleler yapmıştır. Bu hamlelerin tamamının son derece isabetli olduğu, millette karşılık bulduğu muhakkaktır. Özellikle vatan-millet düşmanlarının oyununu bozduğu sonuçlarıyla birlikte ortaya çıkmıştır. Seçim kararının alınmasından sonra yaptığı kritik açıklamalarla da, ülke ve milletle hesabı olan şer cephesini ifşa ediyor, oyunlarını bozuyor ve açık düşürüyor. Buna bağlı olarak ağır saldırılara uğruyor, ama ne yılıyor, ne vazgeçiyor, ne de geri çekiliyor. Seçim gününe kadar bu böyle olacaktır. Sayın Bahçeli Türk milletinin ve devletinin varlığını, birliğini, menfaatlerini ve geleceğini korumak için her imkanı ve her fırsatı kullanarak doğruyu, haklıyı ve hakkı gösterecek, yanlışlara, hainlere, kumpaslara karşı sarsılmaz bir direnç ortaya koyacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.

                                 

SÖYLEDİKLERİ GAYET NET

         Kader kurbanlarına bir af teşebbüsü olarak değerlendirilen yaptığı son açıklama da yine tamamen bir oyunu bozmaya, bir hakkı teslim etmeye ve bu milletin aklıyla alay edenlere anlayacakları dilden bir ders vermeye yöneliktir. Hiç kimse sulandırmaya, başka yerlere çekmeye ve kendi güdük anlayışına göre sonuçlar çıkarmaya uğraşmasın. Söyledikleri gayet nettir.  24 Haziran'da, 13'ncü Cumhurbaşkanı bizzat, aracısız, doğrudan Türk milleti tarafından seçileceğine ve önümüzdeki beş yıl için görev yapacağına dikkat çekmiş ve cumhurun taban ve tavana hakim olan ittifak ruhunun Cumhurbaşkanını belirleyeceğini hatırlatmıştır.

                           

CHP DAĞILMANIN MARKASI

          Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı herkesin bildiği ve gördüğü gibi Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu açık, net ve şeffaf ittifak karşısında çılgına dönenler, günlerce düşünmüş formül aramış ve talimat beklemişlerdir. Tarihe ibret vesikası olarak geçen milletvekili transferleri yapılmış, sonunda ısmarlama ve icazetli Cumhurbaşkanı adayları belli olmuştur. İP'inden Perinçekgillere kadar uzan cephenin nasıl imza toplandığı, sayın Bahçeli'nin bu süreçte yaptığı FETÖ hatırlatmalarının nasıl büyük bir telaş oluşturduğu Türk milletinin malumudur. CHP hışımla, hınçla, hırsla hem vekillerini hem de imzalarını kullanıma açtı. Şemsiyesi altına topladıklarıyla dağılmanın, dağınıklığın markası oldu.

             

PKK'LININ SERBEST KALMASI İÇİN KAMPANYA

          PKK'nın siyasi acentesi de elbette boş durmadı ve cezaevindeki şahsı Cumhurbaşkanı adayı gösterdi. Böylece, vatan hainlerinin, Ülkücü katillerinin Cumhurbaşkanı adayı olması demokrasi tarihimize, milli ruh ve ahlaka kategorik bir darbe olarak akıllara kazındı. Millet bu gelişmeleri elbette kaydına aldı. Bu kadarla bitmedi ve sonrası çok daha vahim, çok daha acı geldi. Bir defa daha gördük ve anladık ki, FETÖ ve PKK faaldir. Öyle ki, tescilli ve sabıkalı PKK'lı Demirtaş'ın serbest kalması için yoğun bir kampanya başlatıldı. Özellikle CHP'nin adayı Muharrem İnce'nin bu süreçte özel bir rol üstlendiğini ibretle izliyoruz. Bu durum nasıl bir oyun oynandığını, Cumhurbaşkanı adayı çıkarmak için kimlere sorulduğunu ve ne tür kumpaslar kurulduğunu da belgelemektedir.

                             

CEVAP ARAYAN SORULAR

          Sayın Bahçeli, bütün bunları millet önünde ifşa ettikten sonra soruyor: "Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir? Hain el üstünde, vatan ve millete sadakat duyanlar geri planda! Böyle bir yanlış sürdürülebilir mi? Peki, teröristler için methiye düzenler, PKK/FETÖ müdafaası yapanlar kader kurbanlarına ne diyecekler? Onların yüzlerine nasıl bakacaklar? Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK'lılar, FETÖ'cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez?"

                           

KADER KURBANLARI

            Sorular gayet açık ve net. Ne söylendiği, ne istendiği ortadadır. PKK'lı alçaklar, FETÖ'cü caniler, vatan ve millet düşmanları demokrasi ve özgürlük adına sahiplenilirken, kaderlerinin kurbanı olmuş mağdurlarla ilgili lehlerinde hukuki ve ahlaki bir düzenleme yapılması, onların aydınlığa kavuşturulmaları tez elden sağlanmalıdır. PKK'lı Cumhurbaşkanı adayının serbest bırakılmasını canla, başla destekleyen karanlık ittifak tarafları ve holigan taraftarları, sesi çıkmıyor diye kader kurbanlarının sahipsiz olduğunu falan mı düşünüyorlar? Eğer böyleyse halt ediyorlar, kesinlikle yanlışa düşüyorlar. Kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. Tartışma ve konuşmaya değmez mi? Hadi buyurun…