Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2786
%0,07
EUR
5,9640
%-0,09
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

HDP'nın Desteğini Alan Y-CHP Ve İP

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-21

HDP'nın Desteğini Alan Y-CHP Ve İP

Ve beklenen açıklama geldi. Günlerdir bir iddia attım ortaya ve yakınlarımdan ne sözler duydum. Ancak iddiamdan vazgeçmedim. Ve olayın gerçek olduğu HDP'li Ayhan Bilgen'in açıklamasıyla gerçek olduğu ortaya çıktı.. Bilgen'in yaptığı açıklamayla aslında millet ittifakıyla gizli bir antlaşma ya da gizli bir ittifak içinde olduklarını ayan beyan açık etti. Şimdi sıra Muharrem İnce'de Cumhurbaşkanı olursam Selahattin Demirtaş'ı başkan yardımcısı yapacağım demesinde. Evet Ayhan Bilgen diyor ki; İkinci tura Muharrem İnce veya Meral Akşener kalması halinde her ikisini de destekleyeceklerini söyledi.

 

Herkes kulağını iyi açsın ve duysun "Buna alışsanız iyi olur, çünkü daha biz başkan Apo'nun heykelini dikeceğiz heykelini" diyen Selahattin Demirtaş'ın dediklerini yutuyor ve size oy vermesini bekliyorsunuz. Oh ne ala memleket resmen Kürtçülük yapan bir partiyle işbirliği yapma içindesiniz. Hiç kimse bana ne adamlar beni destekleyeceklermiş bu fırsatı kaçırmayım esas belirttikleri Muharrem İnce ancak oyundan düşmesin diye ısrarla oyundan düştüğü halde ısrarla oyunda tutma çabası gösterdikleri İP'i yani Meral hanımı destekleme furyasını oynuyorlar. Aman ha Meral hanım ve partisi oyundan düşmesin telaşı içindeler.

 

Gerçekten Ülkücü duygularla İP'e giden varsa HDP'yle olan birlikteliklerini görsünler. Buna rağmen hala devam diyorlarsa bizim Milliyetçi Ülkücüler olarak söyleyeceğimiz bir şey yoktur. Güneydoğumuzu Kürdistan olarak belirtenler,  Afrin'de oyun oynamaya kalkanlar, Türkiye'de yanlarına aşırı komünist ve Kürtçülük yapanları alarak FETO'nun darbe hazırlığından önce Gezi darbe girişiminde bulunanlar işin o kadar kolay olmadığını gördüler.

 

O günlerden beri birliktelik kuranlar ancak düne kadar, buraya kadar kendilerini saklayabildiler. Y-CHP ve İP'le kurdukları birlikteliği birbirlerine oy vererek taçlandırıyorlar. Bu kurulan birliktelik köprüsü kendileri üzerinden geçerek köprünün üzerindeyken güm diye çökeceklerdir. Oynanan bu oyunu herkes anlamalıdır. Yapılmak istenenin Türkiye'yi dağıtmak olduğunu herkes görmelidir.

 

Ayhan Bilgen'in oy pazarlığını resmen açıkladı bir milyon oy verin 6 milyon olarak alın. İyi bir pazarlık konusu demi. Peki Türk Milleti bu pazarlığa ne diyecek? Apo'yu ağzından düşürmeyenlerle nereye kadar birlikte yürüyecek? Kendilerini Milliyetçi olarak tanımlayanlar ve öyle tanıtanlar HDP'nin dedikleri için ne diyecekler? Türk Milleti bu rezil, kaos dolu ittifakı bay Muharrem İnce ya da bayan Meral Akşener taraftarları hasıl karşılayacak? Gerçekten Atatürkçü olanlar bu işe nasıl bakıyorlar?

 

Y-CHP ve Saadet partisi ırkçı HDP ile ilişkisini geliştirip hemen amin diyebilirler, ancak; İP'e un sermiş olan İP'in oyundan düşmemesi için oyun oynayanlar çok dikkatli olmalılar İP'e milliyetçi parti diye gidenler yolun orta yerinde kalırlarsa hiç şaşırmayın. Bazıları için yerleri belirlense de onlar için yerleri iyi onlar HDP'yle asla birleşmez diyenler oynadığınız oyunla kendinizi kandırırsınız,

 

HDP'nin desteğini aldık diyerek sevinenler bu seçimde Milletin takdiriyle tarihin ışığında yok olup gideceklerdir.

 

Sağlıcakla kalın!