Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,729
%-0,96
USD
5,3078
%0,12
EUR
6,0040
%0,06
Altın
226,2940
%0,92
SON DAKİKA

HDP'nin etrafında kümelendiler

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-21

HDP'nin etrafında kümelendiler

          Seçimlere artık sayılı saatler kaldı. Bu seçimin önemini ve anlamını Türk milletinin anladığını ümit ediyoruz. Nitekim işin püf noktası burasıdır.Biz milletimizin yanlış yapmayacağı, yanlış yapanlara izin vermeyeceğini çok iyi biliyoruz. Bütün mesele ne olup bittiğini doğru ve yeteri kadar anlatabilmektir. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

                               

CHP'NİN VAHİM SİCİLİ

          5 benzemez ittifakının bırakın seçim kazanmasını ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasını, bunu aklından geçirmesi dahi aslında bu millet adına büyük bir yaradır. Hangi hakla, hangi birikimle, hangi kimlikle, hangi yetkiyle ülkeyi yönetme hakkını kendilerinde görüyorlar. Merkezine PKK uzantısı HDP'yi almış ve onun etrafında kümelenmiş bir ittifaktan, FETÖ'ya görmezden gelip, bu terör örgütüyle mücadeleyi sulandırmak için akla ziyan açıklamalar yapan adaylardan bu ülkeye, bu millete nasıl fayda gelebilir? 5 benzemezin CHP'sinden bu milletin hayrına bir tek icraat duyan gören olmuş mudur? PKK savunucularını içinde barındıran bu parti değil midir? PKK'ya af çıkarmayı vadeden, PKK'nın Suriye'deki uzantısını terör örgütü olarak görmeyip, kendi topraklarını savunanlar olarak değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu bu partinin genel başkanlığını yürütmüyor mu? Aday olduktan sonra ilk işi gidip PKK uzantısı partinin liderini hapishanede ziyaret etmek olan Muharrem İnce, bu teröristlerden ne ummakta, ne beklemektedir? HDP'nin baraja takılmaması için nasıl seferber olunduğunu bu millet ibretle izlemiyor mu?

                         

HDP'YE NE VADETTİLER?

          İP'in CHP'den ne farkı var? Hapishanedeki adaya aynı güzellemeyi bunlar da yapmadılar mı? Parti programlarına PKK jargonu cümleler koymadılar mı? Cumhurbaşkanı seçilmeyi veya mecliste çoğunluğu ele geçirmeyi HDP ile birlikte planlamıyorlar mı? Başka bir ifadeyle HDP olmadan böyle bir hesap yapabilmeleri mümkün müdür? HDP'nin sözcüsü ikinci tura kalınması durumunda İP'i destekleyeceklerini bugünden ilan etmedi mi? SP ve diğer küçük ortak zaten pusulayı şaşırmış durumdalar. Bu sicil, bu tablo bütün milletin gözleri önünde yaşanmıştır ve bütün dünya şahittir. Burada dikkatten kaçırılan asıl soruyu bir defa daha ve altını çizerek soruyorum: CHP'sinden İp'ine kadar 5 benzemezi oluşturan bütün partiler hesabı HDP ile birlikte yaptıklarına göre, bu terör uzantısı partiye ne vadetmişlerdir? Kaç bakanlık sözü vermiş, Cumhurbaşkanı yardımcılıkları konusunda bir paylaşım yapmışlar mıdır? HDP neyin karşılığında ikinci tura kalınması durumunda bunları destekleyeceğini şimdiden açıklayıp, siyasi dengeleri değiştirmeye uğraşıyor? FETÖ'nün bütün unsurlarıyla, dışarıdaki hainlerin kullanma imkanı buldukları her türlü iletişim imkanı ile 5 benzemezi savunması ve bunlara oy istemesi bir tesadüf müdür? Pensilvanya'daki terörist bunlardan ne umarak, ne bekleyerek bu kadar destek veriyor ve kendini parçalıyor?

                           

HADİ CEVAP VERİN

          Hadi 5 benzemezden birileri çıksın, akıl, vicdan ve ahlak ölçüleri içinde, hiç kıvırmadan, dolandırmadan, saptırmadan, hakaret ederek meseleyi başka yerlere çekmeye çabalamadan, milletin anlayacağı şekilde bu sorulara cevap versin. İşbirliği yaptıkları, birlikte iktidar olmayı planladıkları HDP'nin  kim olduğunu anlatmaya gerek var mı? Hani şu kışlalardan bayrağı indirip yakanlar, Türk askerine kurşun sıkanlar, beşikteki bebekleri katledenler, ülkeyi bölmek için her türlü kalleşliği sergileyenler var ya, işte onlar. Bunların Kandil'deki canilerden, İmralı'daki bebek katilinden talimat almadığını söyleyebilecek bir tek insan çıkar mı?

                               

AĞIR VEBAL

          İşte tablo budur. Türk milletinden kaçırılan, saklanan gerçekler bunlardır. 5 benzemezin başarılı olması bu sebeple ülkenin felaketidir. 5 benzemeze yol vermek bunun için büyük ve ağır bir vebaldir. MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli, bu yüzden, "Türk düşmanlarıyla el ele verip aynı hizaya giriyorlar. Türkiye'ye diş bileyen çevrelerle aynı havzada buluşup beraberce cephe alıyorlar. CHP, İP, HDP, PKK, FETÖ toplanmışlar, hep aynı kirli söylemi tekrarlıyorlar. Bunların birbirinden farkı yoktur, bunlarda hayır yoktur, gelecek yoktur, asla umut yoktur. Biz 'Cumhur İttifakı' diyoruz, yıkım koalisyonu cumhuriyetin altını dinamitlemekle uğraşıyor" diye haykırıyor. Bu sebeple Cumhur ittifakına sahip çıkıyor ve Türk milletine şu hatırlatmayı yapıyor: "Bağımsızlık bir milletin namusudur, bayrak ise bir milletin bağımsızlık sembolüdür. Türk milleti tarihinin hiçbir döneminde bağımsızlığına leke sürmedi, bayrağını yere düşürmedi. Dünden bugüne zaman oldu aç kaldık, bazen açıkta gezdik ancak asla muhannete muhtaç olmadık, nefsimize teslim olup nesillerimizi teslim etmedik. Üç kuruşluk menfaatlere tarihi haklarımızı değiştirmedik. Bu topraklarda tutunmanın bir bedeli vardı, bunu kanımızla ödedik. Bir devlete, bir millete, bir bayrağa sahip olmanın şartları vardı, nitekim gereğini alnımızın akıyla, bileğimizin hakkıyla yerine getirdik. Dedik ki 'Yastığımız taştan, yorganımız topraktan da olsa vazgeçmeyiz bu vatandan."

                                       

ÜÇ HİLAL

          Artık karar verme ve bu kararı hayata geçirme zamanı gelmiştir. Tehlike çok yakınımızdadır. Konu vatan, bayrak ve beka konusudur.Mesele 'az yedim, çok yedim, aç kaldım, tokuyudum' meselesi değildir. Mesele Türkiye'dir. Bu itibarla 24 Haziran'ın telafisi yoktur. Yanlış yapamayız. Yanlışa izin veremeyiz. Ülkemize, milletimize, bayrağımıza, imanımıza her ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağız. Oy pusulasındaki 3 hilal bir siyasi parti amblemi olmanın çok ötesindedir. Bu ülkenin varlığının teminatı, bu milletin bölünmez bütünlüğünün değişmeyen adresidir. Bu teminata sahip çıkma, bu adrese mühür vurmak, bir tercih değil mecburiyettir.