Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,00
USD
5,2885
%0,21
EUR
5,9846
%0,37
Altın
225,1280
%0,40
SON DAKİKA

Hırsızlar sivil polis aracını çalmaya kalkışınca baltayı taşa vurdu!

GÜNDEM / 2018-09-07

Hırsızlar sivil polis aracını çalmaya kalkışınca baltayı taşa vurdu!

İstanbul'da son 1 ayda otoyol ve kavşaklarda lüks ve tek kişinin kullandığı araçların arkasına hafifçe çarparak sürücüsü inince otomobilleri çalan 4'ü çocuk yaşta 5 kişilik oto hırsızlık çetesi, bu yöntemi sivil polislere deneyince baltayı taşa vurdu
 
 
İstanbul'da Avcılar, Başakşehir, Büyükçekmece ve Esenyurt ilçelerinde kameraların bulunmadığı otoyol ve kavşaklarda son 1 ayda yaklaşık 10 aracın arkasına çarparak araçların çalındığı ihbarı üzerine Oto Hırsızlığı Büro Amirliği'ne bağlı polis ekipleri bölgede çalışma başlattı. 
 
 
 
 
LÜKS ARAÇLARI TERCİH EDİYORLAR
 
Genellikle tek kişinin kullandığı lüks araçları tercih eden çete üyeleri, Y.A.(15), S.Y.(17), C.E(15), M.E(15), O.Y(18) son olarak Başakşehir TEM otoyolu üzerinde Yavuz Sezgin'in kullandığı 34 KF 7564 lüks otomobile arkadan çarptı. Sezgin aracını kontrol etmek için araçtan inerken o sırada çete üyelerinden 3 kişi de Sezgin'i oyalamaya başladı. Bu sırada Sezgin'in bir anlık dalgınlığından yararlanan çete üyeleri anahtarı üzerinde olan otomobile binerek çaldı.
 
 
ARKADAN ÇARPTI
 
Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri hırsızlık çetesini yakalamak için Esenyurt TEM Otoyolu'nda önlem aldı. Hırsızlık çetesi son olarak Yavuz Sezgin'den çaldıkları lüks otomobille (üstte arkadaki araç) Esenyurt TEM Otoyolu Ankara İstikametinde yol kenarında bulunan sivil polis aracını çalmak için 'tıklama' suretiyle arkadan çarptı. Çarptıkları aracın polis aracı (üstte öndeki araç) olduğunu fark edemeyen çete üyesi 5 kişi polis ekipleri tarafından yakalandı.
 
 
Yakalanan Y.A.(15), S.Y.(17) C.E,(15) M.E(15), Çocuk Şube Büro Amirliği ekiplerine götürülürken O.Y ise Emniyetteki işlemlerinin ardından Adliyeye sevk edildi.Öte yandan Y.A. ve C.E.'nin hırsızlık suçundan iki gün önce cezaevinden çıktığı öğrenildi.