Ortadoğu Gazetesi

BIST
90,836
%-0,35
USD
5,4666
%-0,39
EUR
6,3229
%-0,34
Altın
228,4040
%0,04
SON DAKİKA

İhanet Sahipleri

KÖŞE YAZILARI / 2018-05-30

İhanet Sahipleri

Çok geç olmadan bu yalın gerçeği görmeleri dileğiyle…

 

Birleşen grupların ayrıştığı nokta: esasen dile getirmek istemeler de olay istemeseler de daha net bir şekilde ortaya çıkıyor. Çünkü bu tür işler maalesef ne kadar gizlemeye kalkışsanız da olayın gerçek olduğu ortaya çıkıyor. Taki gerçekler net olarak ortaya çıkıncaya kadar olaylara kimse el sürdürmemeye gizlemeye devam edeceğe benziyor. Ancak Y-CHP'le diğerlerini yanına oltalık olarak alanların HDP'yle birlikte çevirdikleri seçim anlaşması onlarında başına ne işler açtığı gün o hainlerin sonu olacaktır.

 

Y-CHP partisinde yer alan sol gücü bu seçimde HDP'nin barajı aşması için kullanmış, aday olarak göstermemeyi kendi üzerinde bir görev olarak görmüştür. İşte bu gizli değil kirli ittifak Y-CHP'nin yüzünü herkese gösterecektir.

 

Bu birliktelik bunların iç yüzünü daha rahat şekilde gösterecektir. İP'le kendini milliyetçi sananlar ve merkez sağda görünenlerin, Saadet partisi ile AKP'ye küsmüş olanların, CHP ile bağnazca sol diye haykıranların, HDP ile de solcularla kuvvetlendirilmiş kadroların yani kısaca Cumhuriyete karşı içine İslamilik karışmış solcu ittifakını biz vatandaşlara yutturma gayreti içindedirler. Kılıçdaroğlu'nun partinin tam sol yanını boşaltması bu yüzden bütün yaptıkları oynadıkları oyun yüzündendir.

 

 Evet Y-CHP bu seçime aşırı solcuları ve bölücüleri maskeleyerek, bünyesinde azaltarak genel seçimlerde HDP'yi yanına almak için oynadığı maskeli bir balodur. Gerçekleştirdikleri bu kirli ittifakla başarıya ulaşacaklarını sanıyorlar. Ancak nafile bir işin peşindeler. Er ya da geç hainin ihaneti ortaya çıkar. Saklanmaya çalışılan yüzler bir bir ifşa edilir. Gerçekler oyun sahibini acı bir şekilde vurmuştur. Türkiye'yi parçalara ayırarak elde edeceğini sanan gafil mihraklar yanıldıklarını filmin sonu göründüğünde anlayacaklardır. Ülkemin üstüne doğan güneş tüm çıplaklığı ve yakıcılığı ile kötü düşünen herkesi kavuracaktır.  

 

İşte Millet ittifakına karşı kurulan parçalı Cumhuriyet isteyenler kendilerine asla geçit verilmeyeceğini bilmeleri gerekmektedir. Bütün kurdukları tuzaklar bozulacak, ayarları değiştirilip kendi başlarını geçirilecektir. Bunun bu şekilde gerçekleşeceğini hepimiz göreceğiz.

 

Türkiye her türlü ihanete karşı Türk'tür ve Türk kalacaktır. Bunu değiştirmek isteyen, bozmak isteyen gafiller artık bu gerçeği görmelidirler.

 

Sağlıcakla kalın!