Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2743
%-0,05
EUR
5,9664
%0,07
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

İP'e Dur Demelidirler

KÜLTÜR SANAT / 2018-06-22

İP'e Dur Demelidirler

 Yedek lastikler iş başında.  Kenarda oturup Almanya'da panellere katılıp HDP'ye oy isteyen birinin görevi nedir? Burada boy gösteren bunun için paneller yapan Recep Tayyip Erdoğan düşmanı bir tabiri caizse yeşillik olarak Almanya'da boy gösterip HDP'ye oy istemiştir. Cem Özdemir HDP'ye oy isterken Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adaylığından söz etti. Türkiye'nin karşısında olan bu yeşilliklerin gülü bir kez daha Türk düşmanı olduğunu belli etti.

"Faşizme tek bir oy bile gitmemelidir. Faşizm ve uzantıları Kürdistan'dan sökülüp atılmalıdır." Diyen Murat Karayılan baskı ve şerle, terörle HDP'ye verilen oyların son yıllarda PKK'ya karşı alınan önlemlerden dolayı AKP terörle doğru orantılı bir savaşa girdiyse, sadec PKK değil yan kuruluşları ve YPD ve Kürt organizasyonları ile kavgaya tutuşan Türk Devleti çevresini ve de baş belası Kandil'i temizleme kararı aldı. Bunun üzerine herkes bir anda HDPyle dile gelen PKK'nın arka bahçesinde açan zehirli çiçeklere dönüştüler, hep bir ağızdan Demirtaş'ı savunmaya başladılar.

"Eğer HDP girerse hem Meclis'te gerçek muhalefet gücü olacak, hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci turda muhalefetin kazanmasını sağlayacaktır. Böyle önemli bir nokta var. İnanıyorum ki birçok çevre bu konu üzerinde düşünüyor. HDP'nin kazanması tüm Türkiye için önemlidir…" diyerek yayın yapan, bağırı, çağıarn Murak akrayılan'la birlikte hareket edecek olan CHP'lileri, İP'lileri ne derece etkileyecektir.

Karayılan, örgütün yayın organı ANF'ye verdiği röportaj, HDP'nin siyasi politikalarını ve milletvekili adaylarını Kandil'in belirlediğini gözler önüne serdi. Ve ne olduğunu belli eden bu HDP'yle şimdi ona oy toplamaya çalışan Y-CHP açıkça söylüyorum Atatürk'ün kumuş olduğu gerçek CHP olamaz. Bunu herkes kafasına yazsın, iyice idrak etsin. Sonrada inanıyorlarsa Y- CHP'yi ve İP'yi destekleyip, HDP'yi Meclise taşısınlar. Bunu çok iyi anlayan HDP'nin ustaları demokratik seçim kisvesi altında Meral'e bile evet diyebiliyorlar. Böyle bir teklifi HDP yaptıysa gerçekten HDP'li değil, İP'liler yaptıysa gerçekten Milliyetçi değiller.

Bu arada siyasi arenada yalnız kalmak istemeyen HDP, Siyonistleri de yanlarına almayı başardılar. Siyonist profesör, "24 Haziran'a tarihlenen genel ve başkanlık seçimleri Türkiye'nin yönünü muhtemelen dizginlenemeyen bir otoriter yola girmesini yahut bazı demokratik özelliklerini yeniden kazanmasını kararlaştıracağından ülkenin tarihindeki en önemli seçimlerden biri" olacaktır demiştir.

 

Bu minvalde seçime girecek olan, oy verecek olan Türkler çok düşünmeli ve Türk gibi karar vermelidir. Abdullah Öcalan'a Başkan Apo deme cesaretini gösteren bir kimseye demokrasinin vaz geçilmez unsuru gibi davranmak neyin nesidir?

Allah'a karşı olan PKK'lıların yanında yer almak neyin nesidir? İP'de gerçek nedenini bilmeden, Meral hanımın görüşlerini kabul ederek onları gerçek politikaları olarak belirleyenler, doğruyu görsünler HDP'yle olan birlikteliği Türkiye'yi bölmek olduğunu anlayıp İP'e dur demelidirler. Aklını yitirmişler gibi kendiliğinden durmuyorsa, çok geç olmadan bir çılgınlık yapmadan parti üyeleri ipini çekip İP'e dur demelidirler.

Sağlıcakla kalın!