Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,971
%0,00
USD
5,3350
%0,20
EUR
6,0489
%0,16
Altın
229,4850
%0,06
SON DAKİKA

İsrail soykırımcı ABD bebek katilidir

KÖŞE YAZILARI / 2018-05-16

İsrail soykırımcı ABD bebek katilidir

         İsrail, mübarek Ramazan ayının öncesinde, Trump denilen alçağın kalleşliği ve teşviki ile yeni ve kahpe bir saldırı daha yaptı ve Filistin'i kan gölüne çevirdi. Televizyon ekranlarına, gazete sayfalarına çok acı görüntüler, çok vahim gelişmeler yansıyor. Bebekleri bile öldürdüklerini içimiz sızlayarak, izliyoruz. Çoluk-çocuk, genç-yaşlı toplu katliama uğruyor.Bütün suçları vatanlarına sahip çıkmak, Trump denilen akıl ve ruh hastasının Kudüs'ü bir oldu bitti ile İsrail'e peşkeş çekmesine itiraz etmek.

                               

İSRAİL TERÖR DEVLETİ

          Gazze'de yaşananların hiçbir insani değerle, hiçbir siyasi hesapla izahı mümkün değildir. İsrail bir terör devleti olduğunu, işgal ve istilada hiçbir sınır tanımadığını bir defa daha dünyaya göstermiştir. Daha önce örneklerini defalarca gördüğümüz gibi, yine açık ve aleni bir soykırım yapılmaktadır. Sözüm ona medeni dünya bu soykırımı seyretmekte ve birkaç cılız tepki ile bir devlet terörüne yol vermektedir. Bu kara tablo orta yerde dururken, hiç kimse haktan, hukuktan, insan haklarından, demokrasiden ve insanlıktan söz etme hakkına sahip değildir.

                             

BU KANIN SORUMLUSU ABD'DİR

              İsrail her bahane ile aynı şeyi yapıyor ve soykırım uyguluyor. Bu katil devletin durdurulması artık şart olmuştur. İsrail'in bu vahşi terörünün arkasında bizzat ABD vardır. Ne yazız ki, bu dün de böyleydi, bugün de böyledir. Trump denilen akıl hastası terör devleti İsrail'i daha da teşvik etmiş ve azdırmıştır. Dünyaya kan ve gözyaşından başka bir şey sunamayan ABD, Trump'la birlikte çok daha ileri gitmeye başlamıştır ve yeni katliamlara yol vermiştir. Akan kanın sorumlusu birinci derecede ABD'dir. Bu kan Trump'ın anlına sürülmüş ve dünya durdukça çıkmayacak bir lekedir. Başkanlar değişiyor, zaman geçiyor, ama ne ABD'nin kalleşliklerinde ne de İsrail'in terör uygulamalarında değişen bir şey olmuyor. Sudan sebeplerle başlatılan soykırıma yeni bir sayfa daha eklenmiştir ve her vesileyle bu vahşetin sürdürüleceği anlaşılıyor. Dünyanın bu ilgisizliği ve özellikle İslam aleminin bu perişanlığı, bu vurdum duymazlığı karşısında ne yazık ki, fazla ümitlenemiyoruz ve çok daha acı tabloların yaşanması endişesini taşıyoruz. 

                   

KATLEDİLENLER DİNDAŞIMIZ

İsrail'in bu soykırımının ve Trump'ın Kudüs'ü başkent ilan etme kalleşliğinin bizi ilgilendiren çok tarafı var. İnsani boyutu hepsinin önündedir. Bu çağda böyle bir vahşetin yapılması ve sürdürülmesi, hiçbir şekilde izah ve kabul edilemez. Orada katledilenler bizim dindaşlarımızdır. Osmanlı'nın son döneminde yaşanmış bazı acı hatıralar olsa da, akan Müslüman kanıdır. Ne yazık ki, medeni dünyanın böyle bir vahşete sessiz ve seyirci kalmasının bir sebebi de budur. Ortadoğu'nun dünyanın en önemli petrol bölgesi olması bir başka ve belki de en önemli sebeptir. ABD-İsrail işbirliği esasen bu sebebin üzerine oturmaktadır. Bölgenin istikrarsızlığı, patlayan bombalar, çıkan savaşlar ve ölen insanlar sadece ve sadece ABD'nin bölgede daha çok ve daha rahat yerleşmesini sağlıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğine varlığına yönelik bir ihaneti durdurmak için yaptığı meşru savunmayı bile başka yere çekip, dünyayı ayağa kaldıranların; Ermenilerin neredeyse bir asır öncesine ait yalan ve iftiralarını doğru kabul edip olmayacak yaptırımlara yönelenlerin böyle bir vahşete ve açık soykırıma sessiz kalmaları, ikiyüzlülüğün, alçaklığın ve soysuzluğun daniskasıdır. Ermeni iftiralarından dolayı özür kampanyası başlatanların, bu vahşi soykırım karşısında ne hangi deliğe saklandıklarını özellikle merak ediyoruz. Hadi şimdi çıksın bir İsrail kınaması yayınlasın, Filistin'deki soykırımdan özür dilesinler de görelim. 

                             

DÜNYANIN BAŞINA BELA

           İsrail'in niyeti ve hedefinin mevcut sınırları ile yetinmek olmadığı ve en başından beri yürüttüğü yayılmacı ve istilacı politikasını kan ve gözyaşı üzerinden her fırsatta sürdürdüğü unutulmamalıdır. Bu hedef ve niyetiyle dünyanın başına bela olmuştur ve bundan sonra da bunun devam edeceği çok açıktır. Sayın Devlet Bahçeli'nin de belirttiği gibi, son vahim gelişmeler Filistin meselesinin adil, kalıcı ve barışçı çözüm kulvarına girmesini de sert ve net şekilde sabote etmiştir. İsrail Gazze'de alenen ve canice insanlık suçu işlemiştir. Siyonist emeller, hepimizin yüreğini kavuran cinayetlerin bedelini elbette acı ve ağır biçimde ödemelidir.

                       

KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

         Trump denilen ruh hastasının Kudüs"ü İsrail'e başkent yapma çabası beyhudedir. Buna hem tarih, hem insanlık vicdanı, hem de inancımızın derin miras ve kadim hakları müsaade etmeyecektir. 13 Aralık 2017'de İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi ve ardından 21 Aralık 2017'de BM Genel Kurulu'nda 128 ülkenin iradesiyle alınan kararlar ABD'nin gayri meşru tasarrufunu buruşturup tarihin çöplüğüne atmıştır. ABD'nin başkentini Kudüs'e taşıması uluslararası hukuk açısından yok hükmündedir. ABD-İsrail ortak yapımı olan bu soykırıma hükümetimizin ve siyasi partilerin gösterdiği tepki son derece isabetlidir. Kudüs İstanbul'un ikiz kardeşi, ilk kıblemizin namus timsalidir.Mazlumların Türkiye'den ve Türk milletinden başka bir ümidi ve sahibi yoktur. Tarihin bize yüklediği bu büyük sorumluluğu yerine getirmekten hiçbir zaman kaçınmadık, yine kaçınmayacağız. Türk milleti din kardeşlerinin yanındadır. Bu kara günlerin mutlaka biteceğinden eminiz. Kudüs eninde sonunda özgürlüğüne kavuşacak ve bu zulmü ve soykırımı yapanlardan mutlaka hesap sorulacaktır.