Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,971
%0,00
USD
5,3313
%0,13
EUR
6,0474
%0,15
Altın
229,2960
%0,71
SON DAKİKA

İstanbul'da yollar göle döndü!

GÜNDEM / 2018-09-11

İstanbul'da yollar göle döndü!

İstanbul'da bir anda başlayan sağanak yolları felç etti. Hadımköy'de su basan alt geçitte araçlar mahsur kaldı. Bazı sürücüler araçlarının üzerine çıkarak kurtarılmayı bekledi.
 
 
İstanbul'da öğle saatlerinde bastıran şiddetli yağmur, Hadımköy'de alt geçidin suyla dolmasına neden oldu.
 
Su birikintisinde 3 araç mahsur kaldı. Sürücüler, araçlarının üzerine çıkarak yardım bekledi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri kurtarma çalışması başlattı. Mahsur kalanlar bot ile kurtarıldı. Araçlardan ikisi de halatla çekilerek sudan çıkarıldı. Suya tamamen gömülen bir araç için ise vinç çağrıldı. İtfaiyenin suyu tahliye çalışmaları devam ediyor.
 
BOĞAZ'A ÇAMUR AKTI
 
İstanbul Boğazı'na sağanak yağmur sonrası çamur aktı.
 
 
İstanbul Boğazı, Üsküdar ve çevresinde etkili olan yağmur sonrası çamura bulandı. Beylerbeyi'nden yağmurla birlikte gelen çamur, Boğaz'ı kahverengi yaptı. 
 
 
ATAKÖY'DE ALT GEÇİDİ SU BASTI; ARAÇLAR MAHSUR KALDI
 
Bakırköy Ataköy'de su basan alt geçitte araçlar mahsur kaldı. Bazı sürücüler araçlarının içinde bekledi. Olay yerine gelen belediye ekipleri su tahliye çalışma başlattı. Çalışmalar devam ediyor.
 
 
BEYLİKDÜZÜ'NDE BAZI BİNALARIN BODRUM KATINI SU BASTI 
 
İstanbul'da etkili olan yağmur nedeniyle Beylikdüzü'nde bazı binaların bodrum katını su bastı. Caddede biriken sular kısa sürede apartmanların bodrum katını doldurdu. Yarım metre yükselen su nedeniyle eşyalar kullanılamaz hale geldi. Su baskını bina sakinleri tarafından görüntülendi.