Ortadoğu Gazetesi

BIST
96,817
%1,47
USD
5,3491
%0,31
EUR
6,0926
%0,09
Altın
221,7470
%-0,05

İstanbullu Asenaların Şahlanışı Sürüyor

KÜLTÜR SANAT / 2010-03-30

İstanbullu Asenaların Şahlanışı Sürüyor

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı Bayanlar Masası olarak 28 Mart 2010 Pazar günü saat 14.00-16.00 arasında düzenlemiş olduğumuz toplantı da yoğun katılımın olduğu gözlendi. İlçe Ocakların Bayanlar Masası başkanlarının ve Üniversite Asena teşkilatlarının katıldığı toplantımızda Ülkücü Hareketin ana meselelerine değinildi.
 
Sunum İstanbul Ülkü Ocakları Bayanlar Masası Başkanı Serap Bilgin tarafından verildi. Lider-Teşkilat-Doktrin konularında Asenalara geniş bilgi verildi. Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ'İN Ülkücülere yol haritası olarak kaleme aldığı 9 Işık Doktrini konusunda bilgi verildi. 9 Işığın Milliyetçilik, Ülkücülük, Ahlakçılık, İlimcilik, Toplumculuk, Köycülük, Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik, Gelişmecilik ve Halkçılık, Endüstricilik ve Teknikçilik maddelerine uzun uzun ele alındı ve Asenaların bu konularda ki fikirlerine değinildi.
 
Ülkücü Harekette Bayanların rolünün ne olması gerektiği ve günümüzde bulunduğumuz konum tartışıldı Türk Liderinin özellikleri konuşuldu ve bu özelliklerin Asenalar tarafından taşınması gerektiği Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ'İN 'Emirlere mutlak itaat lazımdır. Laubali, gevşek, disiplinsiz, metotsuz kimselerle davamız yürümez.'Sözü ışığında değerlendirildi.
 
Eğitimin bitişi sonrası İstanbul Ülkü Ocakları Bayanlar Masası faaliyetlerinin resimlerinin bulunduğu bir sinevizyon gösterimi yapıldı ve kat edilen yol gözler önüne serildi. Toplantının kapanışında İstanbul Ülkü Ocakları Bayanlar Masası Başkanımız Serap BİLGİN İstanbullu Asenalardan istediklerini ve yapmaları gereken bazı hususlara değindi. Toplantımıza gelen tüm Asenalarımıza teşekkür ediyoruz.