Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,835
%-3,45
USD
5,7631
%5,50
EUR
6,5178
%4,74
Altın
244,0100
%6,04

İşte Instagram'ın yeni tasarımı

BİLİM-TEKNOLOJİ / 2018-11-23

İşte Instagram'ın yeni tasarımı

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram yine bir değişikliğe gidiyor. Ancak bu kez tasarım bazında yapılacak değişiklikle birlikte Instagram epey değişeceğe benziyor. İşte yeni Instagram'ın ilk görüntüleri...
 
 
Instagram'dan yapılan açıklamada yeni profil tasarımının test edildiği kaydedildi. Yeni profil tasarımı ile birlikte kullanıcıların profilleri üzerinden kendilerini daha rahat bir şekilde ifade etmelerini olanacak sağlayacak olan platform ayrıca, arkadaşlarımızla da daha kolay bir şekilde iletişim kurmamıza da imkan tanıyacak.
 
FOTOĞRAF DÜZENİNE DOKUNULMAYACAK
 
Aşağıdaki görselden de görebileceğimiz üzere paylaşılan fotoğrafların düzenine dokunulmayacak. Fakat, bu kısımda Instagram önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde, uygulama üzerindeki bazı simgeleri değiştirecek. Uygulamada gezinme şeklimize de farklı bir hava katacaklarını vurgulayan yetkililer, kullanıcıların kendini daha iyi bir şekilde ifade edebileceklerini de belirtiyorlar.
 
KALABALIKLIKTAN KURTULUYOR
 
Bunun haricinde ise kullanıcı fotoğrafını ve biyografi kısmınını ön plana çıkartan uygulama, takipçi ve takip edilen sayılarını da bu kısımların hemen aşağısına konumlandırdığını da görmekteyiz. Böylece profil sayfalarının en üst kısmı kalabalıktan kurtularak, oldukça şık ve anlaşılır bir görünüme kavuşacak.
 
 
shiftdelete'in haberine göre bu değişiklikleri ile birlikte, profil sayfaları için yepyeni bir sekme ekleyecek olan platform, daha sık iletişimde olduğumuz arkadaşlarımıza doğrudan bu sekme üzerinden ulaşabileceğimize imkan tanıyacak.
 
Böylece, profil sayfalarının kullanımını daha kolay ve anlaşılabilir bir hale getirecek olan uygulama, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yayınlayacağı güncelleme ile birlikte yeni profil tasarımını kullanıma sunacak. Instagram'ın yeni tasarımı böyle görünüyor!

Etiketler: