Ortadoğu Gazetesi

BIST
98,455
%1,69
USD
5,3220
%-0,23
EUR
6,0504
%-0,56
Altın
219,3150
%-1,05

İşte Netflix'ten korkunç dizi ve film önerileri

KÜLTÜR SANAT / 2018-10-30

İşte Netflix'ten korkunç dizi ve film önerileri

Yılın en korkunç günü yaklaşıyor. 31 Ekim gecesi şehrin farkı mekanlarında düzenlenecek Cadılar Bayramı (Halloween) partileri için birbirinden korkutucu ve karanlık tiplere bürünen insanlar sokaklarda dolaşacak. Geceyi korku ve gerilim temalı dizi ve filmler eşliğinde evinde geçirmek isteyenler için ise Netflix yepyeni yapımlarıyla imdada yetişiyor.
 
 
 
-Tepedeki Ev (The Haunting of Hill House). Bu aralar herkes bu diziyi konuşuyor. Henüz izlememiş olanlar için Cadılar Bayramı izleme önerilerinin başında Mike Flanagan imzalı yeni Netflix korku/gerilim dizisi Tepedeki Ev dizisi geliyor. 12 Ekim’de yayına giren 10 bölümlük yapım, Shirley Jackson’ın romanından uyarlandı. Bir trajedi nedeniyle yıllar sonra eski evlerine dönmek zorunda kalan Crain ailesinin fertleri bir taraftan öfke, suçluluk ve keder, diğer taraftan evin ve hayatlarının her yerini saran hayaletlerle yüzleşmek zorunda. Dikkatli izleyiciler hemen her bölümde anlık görünen gizli hayaletleri bulma oyununa kendini kaptırabilir. İpuçları ise Netflix Türkiye’nin Instagram postunda.
 
 
-Chilling Adventures of Sabrina. Yine tüyleri diken diken etme potansiyeli yüksek bir diğer dizi. Baştan söyleyelim, bu yarı cadı yarı insan Sabrina’nın 90’lardaki sevimli adaşıyla alakası yok. Evet büyü var, evet kedi Salem var, evet Hilda ve Zelda halalar var, ama bol bol korku ve karanlık işler de var!
 
-Haunted. Daha “gerçekçi” bir şeyler izlemek isteyenlere önerimiz 23 Ekim’de Netflix’te yayına giren Haunted. Gerçek insanlar, geçmişte başlarından geçen korkunç öyküleri arkadaşları ve aileleriyle paylaşıyor ve bu hikayeler canlandırmalarla ekrana geliyor. Altı gerçek hikaye ilk defa anlatılıyor. Tüyler ürpertici! Yayın duyurusu için tıklayın.
 
-The Ritual. Dört eski arkadaş. Çatışmalar. Uzun bir yürüyüş. Ve İsveç’in vahşi doğası. Yola düşüp bir daha dönmemek de var... Netflix’in 2018 yapımı orijinal filmi gerim gerim geriyor.
 
-Havari. Yine bu yılın yenilerinden Netflix yapımı korku/gerilim filmi. 1905 yılına gidip Thomas Richardson’ın kız kardeşini ücra bir adadan, uğursuz bir tarikatın elinden kurtarmaya çalışmasına tanıklık edeceğiz. Sinirlerinize hakim olun…
 
Hadi seyredin, seyredebilirseniz tabii!