Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2786
%0,07
EUR
5,9640
%-0,09
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

İYİ Olanlar İyi Demek Değildir

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-01

İYİ Olanlar İyi Demek Değildir

Benden size söylemesi bu tür konuşmalar yaparak Türk Milletinden oy alacağını sananlar çok ama çok yanılmaktadırlar. Sanırım bu açıklama ortalık yere atılmış bomba misalidir. Böyle bir açıklamada bulunan İYİ parti ilçe başkan yardımcısı bu yapılacak olan seçimde HDP için en krıtik parti olarak görüldüğünü söylemiştir. Kime söylediği belli olmayan beyefendi "bu konuda şövenizmin bir kenara bırakılması" gerektiğini söyleyerek konuşmasına şunları eklemişti: "Hem milletvekili hem de cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının neticesini belirleyecek olan kilit parti HDP Millet İttifakı sağlayacak; aksi durumda ise Cumhur İttifakı çoğunluk olacaktır. Somut değerlendirmeler bunu göstermektedir" 

 

Çakıroğlu: "Bu durumda Demirtaş'a oy veren kitlelerin oylarının nereye kayacağı ikinci turun galibini belirleyecektir"  gibi HDP'yi ön plana çıkaran boyundan büyük laflar etmiştir. Bu değerlendirmeyi yapan kişi milliyetçi olduğunu savunan ancak ne acıdır ki Türkiye'nin ve kendi geleceklerini HDY'ye bağlamış kişilerdir. Yaptıkları bu işin manasını anlamak istemeyen gafiller de toplumu kandırırız diyorlar.

 

"Erdoğan'ın son iki yıldır yürüttüğü HDP düşmanlığına bakarak HDP oylarını alamayacağını düşünmek yanıltıcı olabilir. Zira HDP ve Erdoğan'ın pragmatist olduklarını ve kendi yararlarına yönelik yeni ittifaklar planlayabilme ihtimallerinin her zaman için olağan sayılabileceğini düşünürsek her türlü pazarlığın masaya yatırılacağı da ortadadır. Ayrıca HDP'nin kulağına PKK'nın ve Amerika'nın ne fısıldayacağı da belirleyici olacaktır." Çakıroğlu bu içine girdikleri yapının ne olduğunu bilmiyor olmalı ki aklına gelenleri toplumla paylaşır.

 

İyi de kafası İYİ partililer gibi yanlış çalışanlar söyledikleri ile toplumu da yanlış yönlendirmektedir.

 

Beyefendi HDP'nin pragmatist olduğunu biliyor, bunu söylüyor. Ya akıl küpü kardeşim 'HDP sizinle haraket edince pragmatist olmayacaklar mı? Kulağını her şeyini şu an Amerika'nın emrinde olduklarını, Amerika'dan aldıkları askeri araç-gereçle Afrin'de yok olanlar pragmatist oldukları için mi Amerika'yla beraber hareket etmektedir. Şayet Amerika Erdoğan'a karşı hareket eden HDP'nin Amerika'nın silahları ve aklıyla Türk Devletine ve Milletine karşı hareket eden HDP'yle hareket etmek ne derece doğrudur? Ve siz nasıl birlik olup birlikte hareket edeceksiniz? Ancak tüm Türkiye karşıtlarına iyi olumlu bakan binlerce insanın katili olan FETÖ'ye methiyeler düzen de bu adamın partisi değil miydi?

 

Evet, İYİ diyerek iyi olunmayacağını herkes yavaş da olsa anlamıştır herhalde.

 

Sağlıcakla kalın!