Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,971
%0,23
USD
5,3330
%0,15
EUR
6,0554
%0,25
Altın
229,2960
%0,71
SON DAKİKA

İyi ve ekonomik bir aile otomobili isteyenlere

OTOMOBİL / 2014-11-25

İyi ve ekonomik bir aile otomobili isteyenlere

 

Geniş, konforlu ve en önemlisi de güvenli bir otomobil herkesin hayali. Geniş bir aileniz varsa ve kendinize ve konforunuza önem gösteriyorsanız Toyota Verso, iyi bir  aile aracı tercihiniz olabilir.

 

Toyota Verso, Toyota'nın Türkiye'de üretimi gerçekleştirilen, içerdiği teknolojik donanım ve geniş iç mekanıyla MPV sınıfında iddalı olmasıyla dikkat çeken bir otomobil. İyi bir MPV olan Verso özellikle aileler için hem hacim, hem güvenlik hem de konfor noktasında mutlu etmesini biliyor. İhtiyaca göre 7 koltuk seceğini rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

www.otomobilsahibi.com olarak test ettiğimiz Toyota Verso, özellikle ön kısmında değişikliğe uğramış. Verso mercekli farlar ve LED gündüz farları ile daha agresif bir görüntü sergiliyor. 

 

Genel anlamda sade bir görüntüye hakim olduğunu söylemekte fayda var. Daha önce test ettiğimiz Premium donanımda cam tavan bulunuyordu. Cam tavan sayesinde aracın iç mekanı çok daha ferah duruyordu. 

Bu aracın en iddialı tarafı hiç şüphesiz ekonomik, geniş ve kullanışlı yapısı. Aileniz ile yada arkadaş ortamında gezmeyi çok seviyorsanız size rahatlıkla cevap verebilecek bir araç. 

Toyota Verso'nun iç mekanı oldukça geniş ve konforlu. Oturma pozisyonu çok rahat. Koltukları sürücüsünü çok iyi sarıyor. Diğer modellerinden aşina konforlu ve de görüş açılarına engel olmayan bir oturma pozisyonuna sahip. Üç kollu direksiyon simidi ele iyi oturuyor. Üzerine konumlandırılmış tuşlar sayesinde yol bilgisayarını, telefon ve müzik sistemini kolaylıkla ayarlayabiliyorsunuz.

Sıra dışı bir ön konsola sahip olan Toyota Verso'nun iç mekanı da oldukça sade bir görüntü sergiliyor. Gösterge tablosunun tasarımı sıradışı. İlk bakışta biraz tuhaf görünse de sürücü odaklı ve sürüş esnasında kontrol edilmesi çok basit ve rahat. İç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçiliği gayet başarılı. Elinizin altında çok sayıda kullanışlı gözler buluyor. Dokunmatik müzik ekranının kullanımı ve görüntüsü çok iyi.

Ayrıca yol bilgisayarında kullanılan grafikler vasıtasıyla aracın sizin kullanımınıza verdiği tepkileri rahatlıkla izliyorsunuz. Geniş ve feran bir araç olan Toyota Verso'yu ister 5 isterseniz 7 kişilik konuma alabiliyorsunuz. Özellikle çocuklu aileler için gerektiğinde açılan arka koltuklar hem çok kullanışlı hem de çocuklar açısından çok güvenli bir oturma pozisyonu sağlıyor. 

Bu durum aileyi çok rahatlatıyor açıkcası. Ayrıca bir oto koltuğuna ihtiyaç bile duymayabilirsiniz. Aracın iç mekanında çok sayıda irili-ufaklı eşya gözleri bulunuyor. Kısaca özetlemek gerekirse Toyota Verso, başarılı yol tutuşu ile konfordan ödün vermeyen güvenli ve geniş bir aile otomobili diyebiliriz. 

Ekonomik yapısıyla sürücüsünü mutlu etmesini başarıyor. Sürüş keyfi çok başarılı. Tepkilere cevap hiç gecikmiyor. Durum böyle olunca keyif kaçınılmaz oluyor. Toyota Verso'da beni ençok memnun eden özelliği verdiği güven ve rahat sürüşü. Sürücüsünü tedirgin etmiyor. Gerek şehiriçi gerekse de uzun yolculuklarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir otomobil.

 

www.otomobilsahibi.com

Yavuz MÜFTÜOĞLU