Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,494
%0,00
USD
5,3265
%0,17
EUR
6,0396
%0,04
Altın
227,0700
%0,28
SON DAKİKA

Kandıra'nın ekonomik gücünü arttıracağız

YEREL YÖNETİMLER / 2019-01-16

Kandıra'nın ekonomik gücünü arttıracağız

Ak Parti’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, Kandıra ilçesini gezdi. Çeşitli ziyaretler yapan Büyükakın, pazar yerinde esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti, alışveriş yaptı

 

Bayrak el değiştirecek  

TÜRKİYE Muhtarlar Derneği Kandıra Şubesi ve Kandıra Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden Büyükakın, “Kentin meselelerini ve Kandıra’mızı çok iyi biliyoruz. Muhtarlarımızın çalışma azmi, yaptıkları hizmetler ve istekleri de ortada. Seçildiğimiz zaman aynı şekilde vatandaşımıza hizmet üretmeye devam edeceğiz. Sadece hizmet bayrağı el değiştirecek” dedi.

Tarımla turizm buluşuyor

ZİRAAT Odası ziyaretinde, ilçenin tarımla turizmin buluştuğu bir yer olduğunu, bunu fırsata dönüştürecek projeler geliştireceklerini söyleyen Büyükakın, Karadeniz otoyolunun bitmesiyle birlikte bölgeye turist akını olacağını belirtti. Yaklaşık iki ay süren deniz mevsimi nedeniyle, süreyi uzatmak için kongre turizmi, eko turizm gibi alternatifler üzerinde çalışacaklarını söyledi.

 

Kandıra yoğurdu ihracatı

ESNAF ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde ise, “İlçemize çok ciddi yatırımlar yapıldı ve yapmaya devam ediyoruz. Üniversiteyle birlikte marka ve ürün geliştirme çalışmaları yaparsak, Türklerin icadı olan yoğurdu ithal etmek yerine ihraç edecek noktaya gelebiliriz. Üretime destek vereceğiz ve Kandıra’nın ayağa kalktığını hep birlikte göreceğiz” dedi.

500 milyonluk yatırım

BÜYÜKAKIN, gecenin sonunda ise gençlerle ‘Yerelde Gençlik Muhabbetleri’ programına katıldı. Burada yaptığı konuşmada “Bizim şu anda Kandıra’da yaptığımız köy yolları Avrupa standartlarında. Şimdiye kadar Büyükşehir Belediyesi olarak Kandıra’ya 500 milyon lira yatırım yaptık. Temeli devlet tarafından atılmış ve 18 yıl beklemiş inşaatlar belediye tarafından bitirildi” dedi.