Ortadoğu Gazetesi

BIST
97,955
%-0,51
USD
5,3220
%0,03
EUR
6,0535
%0,08
Altın
219,0600
%-0,29
SON DAKİKA

Kanlıca'da otomobil denize uçtu

GÜNDEM / 2018-12-14

Kanlıca'da otomobil denize uçtu

İstanbul Beykoz Kanlıca'da bir otomobil denize uçtu. Otomobilin kadın sürücüsü, yakın bir restoranın valesi tarafından denizden çıkarıldı. 

"ALLAH KUVVET VERDİ"
 
Denize uçan kadın sürücüyü kurtaran, olay yerinin yakınındaki otelin valesi Hasan Hüseyin Erdoğan, o anları anlattı.
 
“Araba denize uçunca bir gürültü duydum" diyen Hasan Hüseyin Erdoğan, şöyle konuştu:
 
"Burada balık tutan arkadaşlara bakıyordum. Herkes şaşkınlık içindeydi. Aklıma gelen tek şey üzerimi çıkartıp atlamak oldu. 20 metre ötedeydi zaten. Oraya kadar yüzdüm. Camı açıktı Allahtan. Cam açık olduğu için çıkartmaya çalıştım olmadı. Buraya kadar akıntı getirdi arabayı. Daha sonra araba batmaya başladı. Batmaya başlayınca ben de tekrar daldım. Suyun altındayken gördüm kolları dışarıdaydı. Kafası da dışarıdaydı. Allah kuvvet verdi. O anda ben onu çıkartabileceğimi zannetmiyordum ama. Şükür çıkarabildim oradan. Biraz kendisi de mücadele etti çıkmak için. Suyun dibindeydi orada gördüm. Kapı da sıkışmıştı. Cam açık olduğu için camdan çıkartabildim. O anda yapmam gerektiğini düşündüm. Herkes de yapabilirdi ama dediğim gibi Allah bana nasip etmiş. Bir can kurtardık. İyi hissediyorum şu anda"
 
OTOMOBİLİ ARAMA ÇALIŞMALARI SONA ERDİ
 
Sahil güvenlik ve deniz polisleri denize düşen aracı uzun sürede aradı. Uzun aramalar sonrası araca ulaşılamazken, deniz polisi ve sahil güvenlik ekipleri olay yerinden ayrıldı.