Ortadoğu Gazetesi

BIST
96,110
%-0,78
USD
5,8407
%0,56
EUR
6,5685
%0,43
Altın
240,2770
%0,81

Katillere verilmiş gecikmiş bir cevap

GÜNDEM / 2018-04-15

Katillere verilmiş gecikmiş bir cevap

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, "Bugüne kadar kılını kıpırdatmayanların, kimyasal silah kullanıldıktan sonra harekete geçmeleri ne yazık ki geç kalmış bir harekettir. Ama yine de rejime, bölgede vahşete sebep olan alçak katillere verilmiş gecikmiş bir cevaptır. O bakımdan olumlu bir adım olarak görüyoruz" dedi.

 

 

Partisinin  İstanbul Tuzla 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuşan Yıldırım, "Türkiye olarak, ister normal silahlar ister kimyasal silahlarla insanları yok eden, katleden bütün zihniyete, katil rejime karşı barışı, sivil insanları korumaya devam edeceğiz" açıklaması yaptı.

 

 

"BİZ BÖYLE ENGELLERİ ÇOK GÖRDÜK" 

Yıldırım, "Dolar fırlayıp gitse, enflasyon yükselse zil takıp oynayacaklar ama yağma yok. Türkiye istikrarla, güvenle, konularına hakimdir. Merkez Bankası da hükümetimiz de ekonomi yönetimi de gereken tedbirleri anında almaktadır. Biz böyle engelleri çok gördük. 16 senede küresel türbülansların içerisinden ülkemizi selamete çıkararak, bugünlere geldik"  diye konuştu.

 

 

"ŞİMDİ HESABINI YARGIDA VERİYORLAR" 

Yıldırım, "28 Şubat darbesinin mimarları, bugün ortaya çıkmış, 'Biz bir şey yapmadık, biz darbe filan yapmadık, biz uslu uslu durduk, biz suçsusuz'diyorlar ama bu millet unutmadı. '28 Şubat bin yıl devam edecek'dediklerini bu millet unutmadı. Zaman değişti, vakit geldi, şimdi hesabını yargıda veriyorlar" dedi  (AA)

Etiketler: