Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,729
%-0,96
USD
5,3111
%0,66
EUR
6,0102
%0,81
Altın
226,4460
%0,99
SON DAKİKA

KKTC'li bakan sosyal medyadan tepki gösterdi

DÜNYA / 2018-11-13

KKTC'li bakan sosyal medyadan tepki gösterdi

KKTC Çalışma Bakanı Zeki Çeler, sosyal medya hesabından isyan etti. KKTC'de bir vatandaşın bugün 80 yaşındaki annesini bakanlığın kapısına terk ettiğini açıklayan Çeler, "Her gün annesini bakanlığa bırakıp kaçan kadına sesleniyorum. Sen, seni 9 ay karnında taşıyıp büyüten annene bunu yapma hakkına sahip değilsin. Sen evlat bile olamadın" dedi.
 
KKTC Çalışma Bakanı Zeki Çeler sosyal medyadan yaptığı açıklamada bir KKTC vatandaşının bakanlık kapısında yaşlı annesini bıraktığını belirterek "vatandaşın amacının sosyal yardım maaşını yeniden bağlatmak" olduğunu söyledi.
 
Duruma sosyal medyadan tepki gösteren Çalışma Bakanı Zeki Çeler "Her gün annesini bakanlığa bırakıp kaçan kadına sesleniyorum. Sen, seni 9 ay karnında taşıyıp büyüten annene bunu yapma hakkına sahip değilsin. Sen evlat bile olamadın" dedi
 
KKTC'li bakanın açıklaması şu şekilde:
 
"Ne vicdansız evlatlar var! Bugün bir vatandaş 80 yaşındaki annesini getirip Bakanlığımızın kapısına bırakıp terk etti. Amacı sosyal yardım maaşını yeniden bağlatmak. Bunu ilk kez yapmıyor. Defalarca yaptı. Son model aracının taksidini ödemek için annesinin bakımında kullanılmayacağından emin olduğumuz bu parayı ona vermeyeceğiz.
 
Annesine bakmadığı ortaya çıkınca kesilen maaşdan sonra durmadan sosyal hizmetler ve bakanlığın kapısını aşındırıyor. Bakmayacaksan biz bakarık kardeşim. 
 
Her gün annesini bakanlığa bırakıp kaçan kadına sesleniyorum. Sen, seni 9 ay karnında taşıyıp büyüten annene bunu yapma hakkına sahip değilsin. Sen evlat bile olamadın. 
 
Benim nenem de bakıma muhtaç, hem de yatalak ve kendini de bilmiyor. Dedemin maaşı ise en düşük baremden sigortalı maaşı. Evde bir de bekar dayım var, (çalışmayan) üstelikte torunu “ben” çalışma sosyal güvenlik bakanıyım. Ama devletten bir kuruş ek destek almadan neneme dedem, dayım ve annemle teyzem evlatları gibi bakar. Çünkü o artık bir çocuk gibi, yürüyemiyor bile... Bir kendi aileme bakıyorum bir de senin annene neler yaptığına! 
 
Artık senin vicdanına bırakmaycağım. Anneni bizim himayemize alıyoruz. İlk zamanlar annen üzülecek belki, ama ona gözümüz gibi bakacayık. 
 
Sana da yazıklar olsun!"