Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2776
%0,00
EUR
5,9636
%0,11
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

Köpeği ölen kadına sosyal medya paylaşımı nedeniyle hakaret davası açıldı

GÜNDEM / 2018-08-31

Köpeği ölen kadına sosyal medya paylaşımı nedeniyle hakaret davası açıldı

Kayseri'de bir üniversitenin veterinerlik bölümüne öksürük şikayetiyle götürdüğü köpeğinin ölmesi üzerine Alev Ö., sosyal medya hesabından ‘öldürdüler köpeğimi' şeklinde başlayan ve hakaret içerdiği öne sürülen paylaşımda bulundu. Üniversitede görevli 2 profesörün şikayeti üzerine Alev Ö. ve paylaşıma yorum yapan 9 kişi hakkında "hakaret" suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

 

Kayseri'de yaşayan Alev Ö., öksürük şikayeti olan köpeğini Şubat 2017'de bir üniversitenin Veterinerlik Fakültesi'ne götürdü. Burada yapılan müdahaleye rağmen Alev Ö.'nün köpeği kurtarılamadı. 

 
SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞIMDA BULUNDU 
 
Alev Ö., sosyal medya hesabından "Öldürdüler köpeğimi" şeklinde başlayan ve hakaret içerdiği öne sürülen bir paylaşımda bulundu. Alev Ö.'nün yaptığı paylaşıma yorumlar da yapıldı. 
 
SAVCILIK DAVA AÇTI
 
Veterinerlik Fakültesinde görev yapan profesörler G.A. ve V.G., paylaşımların hakaret içerdiğini belirterek şikayetçi oldu. Savcılık tarafından yapılan soruşturma sonucunda Alev Ö. Ve paylaşıma yorum yapan 9 kişi hakkında "Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı. Savcılık, 9 kişi hakkında da takipsizlik kararı verdi. Habertürk