Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,742
%0,01
USD
5,2818
%0,00
EUR
5,9961
%0,08
Altın
227,6810
%0,62
SON DAKİKA

Kudüs'e sessiz kalan dilsiz şeytandır

KÖŞE YAZILARI / 2018-05-17

Kudüs'e sessiz kalan dilsiz şeytandır

         Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti yapma kalleşliği, aslında ABD emperyalizmin bir uzantısıdır. Uzun yıllardır sürdürülen programın yeni bir aşamasıdır. Bu alçak proje sadece Filistinlilerle, sadece Kudüs'le sınırlı değildir. Çok daha kapsamlıdır ve ne acıdır ki, hedefte Türkiye'de vardır.      

         Bu köşede ve katıldığımız televizyon programlarında yıllardır anlatmaya çalıştığımız gerçeği bir defa daha hatırlatalım: Adına "Büyük Ortadoğu Projesi" denilen kanlı projenin aslı, Büyük İsrail Projesi'dir.  BOP'un yıktığı ülkelerin, devirdiği liderlerin tamamının ortak tarafı İsrail için tehdit ve tehlike oluşturmalarıdır. Adına "Arap Baharı" dediler, Araba zulmü, İsrail'e baharı yaşattılar. İslam dünyası kan ve gözyaşına boğulurken, milyonlarca günahsız Müslüman katledilirken, bölgede güvende olan, çok daha rahatça işgalini sürdüren tek ülke İsrail olmuştur. DEAŞ denilen belanın ortaya çıkması dahi bu kirli projenin gereğidir.Tuhaflığa bakınız ki, İslam adına ortaya çıkan bu vahşi örgüt, hiç İsrail'le dokunmadı ve sadece Müslümanları katletti.

                         

İÇİMİZDEKİ HAİNLER VE TERÖR

        DEAŞ bahanesiyle bölgede İsrail'e itiraz etme kabiliyeti ve kudreti bulunan tek ülke olan Türkiye'nin önü kesilip, PKK ve uzantısı PYD'ye yol verildi. Bu terör örgütlerine 5 bin Tır silah gönderilip, bize saldırması için her imkan seferber edildi. Diğer taraftan FETÖ devreye sokuldu. Bu teröristlerin yıllar önce bu maksatla örgütlendiğini, devletin içine sokulduğunu ve gününün beklendiğini çok sonraları fark ettik. FETÖ elebaşının yıllarca İsrail için tek bir laf dahi etmemesi elbette bir tesadüf değildir.Nitekim, 15 Temmuz darbesini içimizdeki bu hainlere, Türkiye'yi tamamen kontrole almak ve çökertmek için yaptırdılar. Eğer Türk milletinin muhteşem direnci olmasaydı, bugün Kudüs kalleşliğine itiraz eden bir ülke olmayacaktı.

                           

İSLAM ALEMİNİN PERİŞAN HALİ

         İslam alemi ne acıdır ki, son derece yetersizdir ve kendi içindeki çekişmeler her şeyin önüne geçmiştir. İsrail bugün bütün dünyanın gözleri önünde açık bir soykırım yapacak kadar ileri gidebilmişse, ABD 10 bin kilometre öteden gelip bölgede bu kadar etkili ve yetkili olabiliyorsa, bunun birinci sebebi Müslüman dünyasının kendi içindeki tutarsızlıklardır. Müslümanları birbirine düşürmek için oynanan oyunlara gelmeleridir. Kudüs'de yapılan soykırım karşısında gelen tepkiler yine çok cılız kalmıştır.Trump denilen baş belasının İran üzerinde de kanlı planları olduğu artık bilinmektedir. Bu durum bölgeyi çok daha zor günlerin beklediğini de gösteriyor.  

                           

TÜRK VE MÜSLÜMAN

         Oyun çok büyüktür. Kudüs'ü kaybetmek felaketlerin zirvesi olacaktır. Bu direnci samimi ve sadık biçimde gösteren tek ülke Türkiye'dir. Kudüs bizi dünyada hiçbir ülkeyi ilgilendirmediği kadar ilgilendirir. Bu mukaddes şehir bizim sadece inançlarımız açısından değil, yakın tarihimiz bakımından da sorumluluk alanımızdadır. Türk'ün sahip çıkamadığı Müslümanlık ayakta kalamayız. Bu asırlardır böyledir ve hiç değişmeyecektir. Kaldı ki, Kudüs bizim göz ağrımız, tükenmeyen hayalimiz ve hasret kaldığımız emanetimizdir. Türk tarihinin coğrafyaya sığmayan kısmıdır. Tarihimizden, sorumluluklarımızdan ve imanımızdan her ne pahasına olursa olsun vazgeçemeyiz.

                   

SESSİZ KALAN DİLSİZ ŞEYTANDIR

          ABD'nin beyin olarak sorunlu, vicdan olarak sorumsuz başkanı, ateşle oynamıştır. Bu kalleşliğe daha ilk adımından itibaren en sert tepkiyi yine Türk milleti ve Türk devleti göstermiştir. Trump'ın ilk kararının ardından son derece etkili bir diplomasi yürütülmüş ve bütün dünyanın ABD'nin bu kalleşliğini kabul etmemesi sağlanmıştır. İslam İşbirliği Teşkilatı yine toplantıya çağrılmıştır. Umarız ve dileriz bu toplantıya katılım tam olur ve çok ciddi ve etkili kararlar alınır. Bir terör devleti durumundaki İsrail'in yeni katliamlara, yeni işgallere girişmesi karşısında sessiz kalanlar dilsiz şeytanlardır.

                     

KARARIN ARKASINDA DURULMALI

           İsrail'in bütün dünyadaki imajı son derece kötüdür ve işgalci, saldırgan ve haksız bir ülke konumundadır. Buna bir de Kudüs gibi İslam aleminin olduğu kadar Hıristiyan dünyanın da gözbebeği bir sembol şehrin oldu-bittiye getirilmesi ve soykırıma sahne olması eklenince, kızgınlıklar iyice artmıştır.      Birleşmiş Milletler kararı ile Trump denilen terörist başının Kudüs'ü başkent yapma girişimi hukuken geçersiz sayılmıştır. Bu karar her ne kadar bağlayıcı olmasa da, önemli bir dönüm noktasıdır. Şimdi aynı ülkelerin aldıkları kararın arkasında durması ve bu zulme karşı ortak hareket edilmesi için çaba sarf edilmelidir.

                   

BİR YANIMIZ KUDÜS BİR YANIMIZ GAZZE

           Değişen dünya dengeleri ve Hükümetin dış politikada milli bir çizgiye gelmiş olmasıyla birlikte, Türkiye'nin etrafındaki amansız kuşatmada önemli kırılmalar olmuştur. Türkiye her zaman güçlü ve iddialı bir ülkedir. Herkes bunun farkında, ama zaman zaman bizim içimizden unutanlar oluyor. Özellikle dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı her zaman dikkatli olmak, birlik bütünlüğümüzü sağlamak ve ortak hareket etmek zorundayız. Bu bizim için hayati önemde olduğu gibi, bize güvenenleri ve mazlumlar için de şarttır. Gücümüzün ve imkanlarımızın farkında olur, içi boş efelenmeler ve savrulmalar yerine, kararlı ve dikkatli hareket edersek, her zaman sonuç alabileceğimizi çarpıcı örnekleriyle yaşadık. Bizim kazanmamız aynı zamanda bölgenin huzuru, dünyanın dengesini bulması demektir. Stratejik konumumuz, nüfusumuz, tarihimiz, coğrafyamız ve birikimlerimiz en büyük sermayemizdir. Sayın Devlet Bahçeli'nin belirttiği gibi, zalimlere karşı safımız masumların yanıdır. Canilere karşı taraf ve tercihimiz hakikatin ve adaletin çizgisidir. İnsanlık dramına sessiz kalan, Gazze'yi kana ve gözyaşlarına bulayan, buna destek veren kim varsa Hakk'ın su katılmamış düşmanıdır. Bir yanımız Kudüs, diğer yanımız Gazze'dir. İsrail hem ilahi adaletin önünde, hem de insanlık vicdanı karşısında döktüğü kanların hesabını damla damla verecektir.