Ortadoğu Gazetesi

BIST
96,110
%-0,78
USD
5,8407
%0,56
EUR
6,5685
%0,43
Altın
240,2770
%0,81

Liseye geçişte o öğrencilere öncelik...

EĞİTİM / 2018-03-29

Liseye geçişte o öğrencilere öncelik...

 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, liselere kayıt sistemi ile ilgili sınav yönergesi hazırlandığını belirterek,  "Liselere kayıtta yaşı küçük olana ve okula devam eden öğrenciye öncelik verilecek. Veli ve öğrencinin istemediği okula kayıt yapılmayacak. Okulların yüzde 10'u sınavla öğrenci alacak"  dedi.
 
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TRT Haber'de katıldığı canlı yayında liselere geçiş sistemi ile ilgili düzenlemeyi anlattı.  Liselere kayıt sistemi ile ilgili sınav yönergesi hazırlandığını belirten Bakan Yılmaz'ın açıklamalarının satır başları şöyle:
 "Okul kapasitesine göre öğrenci alımı yapılacak. Liselere kayıt sistemi ile ilgili sınav yönergesi hazırlandı. Liselere kayıtta yaşı küçük olana ve okula devam eden öğrenciye öncelik verilecek. Veli ve öğrencinin istemediği okula kayıt yapılmayacak. Okulların yüzde 10'u sınavla öğrenci alacak.
 
30 bin okulda altyapı çalışması yapılacak. 25 milyon dizüstü bilgisayar alacağız. 5. ve 9. sınaflara dizüstü bilgisayar adğıtacağız.Tekli eğitime geçmek için 55 bin dersliğe ihtiyacımız var.
 
Avrupa'dan sadece okul öncesi eğitimde geriyiz. Köylerde kapatılan okullarda ökul öncesi eğitim verilecek." 

Etiketler: