Ortadoğu Gazetesi

BIST
98,455
%1,69
USD
5,3220
%-0,23
EUR
6,0504
%-0,56
Altın
219,3150
%-1,05

MHP'Lİ AKÇAY'DAN AKPM'YE TEPKİ

GÜNDEM / 2018-04-25

MHP'Lİ AKÇAY'DAN AKPM'YE TEPKİ

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay,  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin 'Türkiye'de seçimlerin ertelenmesi'çağrısına sert tepki gösterdi. Akçay, "Siyasi hesaplarla yapılmış, kötü niyetli ve saygısız açıklaması bizim bakımımızdan yok hükmündedir, bu değerlendirme küstah bir açıklamadır." dedi.

 

 

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin Türkiye'de seçimlerin ertelenmesi çağrısına MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan tepki geldi. Genel Kurulda yaptığı konuşmayla AKPM'nin çağrısı eleştiren MHP'li Akçay, "Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinin birtakım siyasi hesaplarla yapılmış, kötü niyetli ve saygısız açıklaması bizim bakımımızdan yok hükmündedir, bu değerlendirme küstah bir açıklamadır. Mill” iradenin dışındaTürkiye'de seçimlerin ertelenmesi çağrısını yapmak kimsenin hakkı ve haddi değildir." dedi.

 

Konuşmasında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinin 24 Haziran seçimlerinin ertelenmesi çağrısında bulunduğunu ve seçimlerin sözüm ona demokratik ortamda düzenlenemeyeceği değerlendirmesinde bulunulduğunu esefle öğrendiklerini belirten Akçay şöyle devam etti: 

 "Hiçbir şart altında kabul edilemez bu kararı şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. Türk demokrasisine dışarıdan müdahaleler, parmak sallamalar ve birtakım vesayet odaklarının kendilerine vazife görmeleri hiçbir şekilde kabul edilemez.

 

Avrupa, eski alışkanlıklarını depreştirmiş, kendisini sömürge valisi zannetmektedir. Herkes haddini ve yerini bilecek. Türkiye, köklü ve yerleşik demokratik geleneğe sahip, kendi iradesine sahip, tam bağımsız bir ülkedir. Köklü demokratik kurumlarıyla geçmişte pek çok defa yaptığı seçimlerden birini daha 24 Haziran 2018 tarihinde demokrasi şöleni şeklinde gerçekleştirecektir."