Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,835
%-3,45
USD
5,7631
%5,50
EUR
6,5178
%4,74
Altın
244,0100
%6,04

MHP'li Yönter, babasına hayat veren Uzman Çavuş'a sahip çıktı

GÜNDEM / 2018-04-19

MHP'li Yönter, babasına hayat veren  Uzman Çavuş'a sahip çıktı

 MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, "Babasına karaciğerinden bir parça verdiği için mesleğinden olan jandarma Uzman Çavuş Müslüm Mızrak çok sevdiği mesleğine geri dönebilmelidir" dedi. Yönter, Mızrak'ın  mesleğine dönebilmesi için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya bir yazıyla iletti.

 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, babasına karaciğerinden bir parça vermesi nedeniyle mesleğinden olan Uzman Çavuş Müslüm Mızrak'ın çok sevdiği mesleğine dönebilmesine dair çalışmalar yapılmasını İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'ya bir yazıyla iletti.

 

Yönter, İçişleri Bakanı, Sayın Süleyman SOYLU'ya göndermiş olduğu yazısında: "İzmir Bornova'da Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'nda Uzman Çavuş olarak görev yapmakta olan Jandarma Uzman Çavuş Müslüm Mızrak sosyal medya üzerinden tarafıma ulaşmıştır.

 

İzmir Bornova'da Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'nda Uzman Çavuş olarak görev yapmakta olan Jandarma Uzman Çavuş Müslüm Mızrak'a Şanlıurfa'da yaşayan yıllardır siroz hastası olan 49 yaşındaki babası Mustafa Mızrak'ın sağlık durumunun çok kötüye gitmesi nedeniyle karaciğer nakli yapılması gerektiği söylenmiştir. Yapılan kontroller neticesinde sadece Müslüm Mızrak'ın karaciğerinin uygun olduğu bilgisi verilmiştir. Hastanede doktorlar tarafından karaciğerin kendini yenileyebilen bir organ olduğu 6-7 ay içerisinde normal hale geleceği Uzman Çavuş Müslüm Mızrak'a ifade edilmiştir.

 

Uzman Çavuş Müslüm Mızrak'ta canı kanı babasının hayatta kalması ve sağlığına tekrar kavuşması için karaciğerinin bir parçasını vermiştir. Karaciğer nakli ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

 

Nakil sonrasında ise Jandarma Uzman Çavuş Müslüm Mızrak rapor ve izinlerini kullanıp birliğine dönmüş ve 2 ay görev yaptıktan sonra sözleşme yenilemek için hastaneye sevk edilmiştir. Hastane de genel cerrahi bölümüne gittiğinde ise ultrason çekilmesi istenmiştir. Ultrasonda genel cerrah tarafından sağlık durumumun iyi olduğu, fakat yönetmelik gereği " TSK da görev yapamaz raporu " verileceği söylenmiştir. Jandarma Uzman Çavuş Müslüm Mızrak'a İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından " TSK'da görev yapamaz raporu " verilmiş, ardından Jandarma Uzman Çavuş Müslüm Mızrak'ın görevine son verilmiştir." dedi.

 

 

MÜSLÜM MIZRAK, "AYNISI ALLAH KORUSUN SİZİN BAŞINIZA GELSE SİZDE AYNISINI YAPARDINIZ." DEMEKTE VE DOĞRU SÖYLEMEKTEDİR

 

Yönter yazısının devamında "Uzman Çavuş Müslüm Mızrak kendisine bu yaşına kadar bakan, canı, kanı, her şeyi olan babasına karaciğerini hayatta kalması ve sadece kendi karaciğeri uygun olduğu için vermiş, bu nedenle de mağdur bırakılmıştır. Uzman Çavuş Müslüm Mızrak hem insani hem vicdani olan bu hareketi ile babasının hayatta kalmasını sağlarken verilen iş göremez raporlarıyla çok sevdiği mesleğinden olmuştur. Bu durum maşeri vicdanı sızlatmıştır. Uzman Çavuş Müslüm Mızrak keyfi bir şekilde karaciğerini vermemiştir. Babasının hayatı söz konusu olduğundan hiç tereddüt etmeden karaciğerinin bir parçasını babasına vermiş onun canını kurtarmıştır.

 

Vatan için canını seve seve fedakarca vermeye hazır olan bu kardeşimiz biricik babası için de karaciğerinin bir parçasını hiç tereddütsüz vermiştir. Tarafıma ulaşan bu kardeşimiz " Aynısı Allah korusun sizin başınıza gelse sizde aynısını yapardınız. " demekte ve doğru söylemektedir. Babası Mustafa Mızrak da oğlunun çok sevdiği mesleğini kaybetmesi ve işsiz kalması nedeniyle vicdani açıdan rahatsız durumdadır.

 

Tarafıma ulaşan mesajla hem insani hem vicdani olarak mağdur edildiği anlaşılan vefa örneği Uzman Çavuş Müslüm Mızrak'ın çok sevdiği mesleğine dönebilmesi, TSK'da geri hizmetlerde, kararg‰h veya kurumlarda görev yapmasını da sağlayabilecek çalışmaların yapılması" gerektiğini belirtti.

Etiketler: