Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2786
%0,07
EUR
5,9640
%-0,09
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

Öcalan'la Birliktelikleri Nedendir

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-18

Öcalan'la Birliktelikleri Nedendir

Muharrem İnce 26 Nisan 2018'de bugünkü soruya üstü kapalı olarak isim belirtmeden cevap vermiş. Nasıl mı? Ahmet Hakan'ın aktardığına göre şu şekilde amacını açık etmiş: "Cumhurbaşkanı yardımcılarını baştan ilan edeceğim: Bir yanıma muhafazakâr bir ismi, bir yanıma milliyetçi bir ismi, bir yanıma bir Kürt'ü, bir yanıma bir Alevi'yi alacağım Cumhurbaşkanlığı yardımcısı olarak"

 

Demek oluyor ki Özgür Özel kafasından bir şey söylemiyor. Muharrem İnce'nin bu açıklamasına göre çıkarımda bulunuyor. Bu oyun şimdi daha iyi ve net bir şekilde ortaya çıkıyor. Saklamalarına hiç gerek yok o zaman biz tamamlayalım yani daha doğrusu isimlendirelim. Muhafazakar yardımcı Temel Karamollaoğlu, Milliyetçi isim olarak Meral Akşener, Kürt isim olarak da Selahattin Demirtaş. İşte size (Türk Milletinden başka) hiç kimsenin hayır diyemeyeceği bir tablo. Ne dış güçlerin ne de içeride kurulmuş olan ittifakın

 

Tamam da Erdoğan'ın ettiği tamam lafını Y-CHP'liler gibi gereksiz yere kullanarak tamam diye reklam yapanlar, kurdukları ittifakla neden Avrupa Yerel Yönetimler Şartının uygulanmasını açıklamadan bir madde olarak yazıp kabul ettirmeye çalışıyorlar?

 

"Özerkliği" kuracağız diyerek nasıl olurda birlik ve beraberlikten söz edeceksiniz? Bölgelere ayrıştırdığınız yerlerde yerel parlamentolar kurup kapısına bölgenin adını taşıyan şekilde kendi bayrakları ve Türk bayrağı ile temsil edilen bir meclisten yönetilmesini böylece o bölgenin haklarının korunacağını söylemek hangi akla hizmettir? Yerel parlamentolar kurup birlik içinde yaşayacağımızı savunmak aslında milleti kafanızda böldüğünüzü göstermektedir. Bir de kapıya Türk Barağının yanında bölgeye verdiğiniz adın bayrağını asmak anayasal hakları yerelleştirmek ve bir bütün olan bu ülkeyi komünistlerin istediği gibi bölgelere bölmektir.

 

Bu uygulamayı kabul eden hatta Evren'in bile 8'e böldüğü bir bütün olan Türkiye'yi federatif yapıya bölenlerin, ayıranların dün istenen federatif yapının bugün Abdullah Öcalan tarafından savunulduğunu görmek ve bilmek nasıl oluyor da sizi başta Müsavvat Dervişoğlu'nu fedarasyona karşı olduğu halde bunu isteyenlere karşı sessiz kalmasını sağlıyor? Her fırsatta milliyetçiyiz diyenler özerkliği nasıl izah edeceklerdir? Unutulmasın ki herkesin bir hesabı varsa yüce Allah'ın da büyük bir hesabı vardır! Bunu herkes çok iyi bilmeli ve ona göre hareket etmelidir.

 

Dün açık bir şekilde uygulanmak istenen özerkliğe ve federasyona karşı olanlar ve karşı duranlar, şimdi Y-CHP'nin bu isteğine ittifak ortağı olarak sahip çıkmaları Amerikan güdümüne girdiklerini gösteriyor.

 

Rahmetli Mesut Yılmaz'ın dediği gibi "Evren'le Öcalan'ın aynı yerde buluşmalarına bir söz bulamıyorum." Y-CHP'nin özerklik anlaşmasını seçim beyannamesine alması nasıl bir milliyetçilik olayıdır sorarım sizlere? Allah için anlayan ya da çözen biri varsa aranızda ki tabi ki bunların amacını bilip de susan vardır aranızda. İyi parti olmanızın sebebi bu mudur yoksa…

 

Kim ki özerklik diyorsa yıkılıp gitsin. Kendi yıkıntısında kaybolsunlar. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!

 

Sağlıcakla kalın!