Ortadoğu Gazetesi

BIST
96,787
%1,44
USD
5,3755
%0,81
EUR
6,1380
%0,94
Altın
223,3020
%0,65

Önce ülkem ve Milletim…

KÖŞE YAZILARI / 2018-04-19

Önce ülkem ve Milletim…

MHP lideri sayın Bahçeli'nin, ülkemizin "Beka manifestosu" niteliğindeki tarihi grup konuşmasının Türkiye gündeminin birinci sırasına yerleşmesi meselenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

***

Türkiye'nin yaşadığı bu zor süreçte insiyatif alan Türk milliyetçilerinin lideri Bahçeli ülkemizin Dış ve iç sorunlarına karşı milli ve çözümcü bir duruş ile adeta Bekamızın teminatı olan yeni bir sürece damga vurmuştur.

***   

Bazı kripto çevreler çarpıtarak gerilimden "siyasal sonuç" çıkarma gayretine heveslense de, Bahçeli'nin söylemleri milli ve anlaşılırdır.

***

Sayın Bahçeli'nin sözleri açık ve nettir!

***

MHP lideri ülkemizin bu zor süreci atlatmasının gerçekçi yolunun kısır çekişmeler ile aşılamayacağını, millet iradesinin sandıkta güçlü bir yönetim tecelli ettirmesi ile sorunların daha kolay aşılacağını ve meselelerin çözümü için güçlü bir milli ittifakın biran önce gerçekleşmesi gerektiğini izah etmektedir…

***

Nitekim Türkiye'nin gerçekleri de, siyasal tartışmaların Türkiye gündemini işgal etmesi birçok meselenin çözümünde zorluklar oluşturuyor.

Türkiye'nin iç siyasal tartışmalarının gölgesinde gelişen dışarıdan ataklar maalesef Türk ekonomisi ve stratejik savunması konusunda gecikmeler yaşatıyor.

Dış kaynaklı ekonomik ve siyasal kurguların bir kısım kesimlerden destek bulması bir takım sorunlar yaratıyor. bu sorunların çözüm mekanizması güçlü bir iktidardır.

*** 

Bu sebeple Sayın Bahçeli milli iradeye başvurmanın en demokratik yol olduğunu düşünmektedir.

16 Nisan Referandumu ile tecelli eden millet iradesinin biran önce güçlü bir iktidar modeli ile Türkiye'nin hizmetine girmesi meselelerin çözümü için en rasyonel yol olacaktır.

***

İçinde bulunduğumuz şablona bakalım, dış ilişkilerimizin sıkıntılı günler yaşıyor.

Müttefik bildiğimiz ABD ve AB'nin anlaşılamayan gizli ajandası bölgemizde terör örgütlerini "silahlı orduya" dönüştürürken, sınırlarımız etrafında bir çember oluşturuluyor.

***

Suriye ekseninde gelişen olayların lokal bir iç savaş olmadığı, bilakis enerji havzalarının ve stratejik coğrafyanın kontrolü anlamında bir güçler mücadelesine dönüştüğü küresel bir projenin bir kesiti olduğunu gösteriyor.

***

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra süren iç temizliğin sağlıklı şekilde sürmesini sağlayan OHAL gerekliliğinin bazı kripto çevrelerce sulandırılması iç siyasette de gerilimli günler yaşatıyor.

Millet iradesini sandıkta kabul ettiği Cumhurbaşkanlığı hükümet sitemini siyasi tükenmişlik sendromu yaşayan CHP'nin ve yancılarının kabul etmeyen tutumu ve sokaklarda yürüyüp, oturan halleri millet iradesinin sillesini gerektiriyor.

***

Ekonomi üzerinde kurulan hain tuzaklar ile bazı kripto şirketlerin Türkiye'den para çıkışını körüklemeleri, faiz, sıcak para ve kur oyunu ile ekonomik değerlerimizin hedef alınması yeni ve güçlü tedbirler gerektiriyor.

***

Bu bağlamda, Türkiye'nin bekası, ekonominin rotaya sokulması ve 2023 vizyonu için 16 Nisan'da halkımızın cevaz verdiği yeni sistemin millet iradesinin tecellisi ile güçlü bir iktidar modeline dönüşmesi gerekmektedir.

***

MHP lideri Sayın Bahçeli'nin grupta yaptığı erken seçim çıkışının saydığımız sebeplerin dışında ülke menfaatlerini ilgilendiren başka sebepler yok mu?

Mesela, yerel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri arasındaki süreçte dış ve iç odakların karanlık planlarının sahaya sürülmesi bu güzel ülkemizi nereye götürebilir?

***

Önce ülkem ve milletim sevdasıyla siyaset yapan gerçek Devlet adamlığı duruşu gösteren Bahçeli'nin milli iradeyi göreve davet eden seçim çağrısı, öngörülen tehlikeleri bertaraf etmek için bir fırsattır.

***

Siyasal ihtiraslarına esir düşen "Başbakan olacağım" diye yollara düşenler ile sokaklarda oturup, HDP ile ittifak pazarlığı yapanların Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile yeni bir döneme girildiğini maalesef henüz anlayamadılar.

***

Sayın Bahçeli'nin milli iradenin demokrasinin gereği kurulan sandıklarda tecellisinin gerçekleşmesi talebinin sulandırılması milli çizgiden uzaklaşmaktır…