Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,729
%-0,96
USD
5,3041
%0,07
EUR
6,0040
%0,05
Altın
226,2940
%0,92
SON DAKİKA

ORDU'DA 16 YIL SONRA YENİDEN...

GÜNDEM / 2018-06-26

ORDU'DA 16 YIL SONRA YENİDEN...

Siyasetin renkli siması Cemal Enginyurt 16 yıl sora ikinci kez milletvekili seçildi. Enginyurt'un milletvekili seçilmesi MHP'liler kadar sevenleri arasında da sevinçle karşılandı. MHP Kumru, Korgan, Çaybaşı, Çatalpınar, Çamaş, Kabataş ve Gölköy ilçelerinde % 20'nin üzerinde oy aldı.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, seçim öncesi verdiği "Fındığa sahip çıkacağım, Erdoğan'dan randevu alacağım" sözlerini seçimden sonra da yineledi.

Ordu'da herkesin vekili olacağını belirten Enginyurt yaptığı açıklamalarında şunları söyledi:

"Ben bu sorumluluktan dolayı mutluyum. Ben şunu görüyorum ki; oy vermeyenlerin de benden beklentileri var. Hükümet açıklanır açıklanmaz ilk işim diğer beş milletvekili ile görüşerek sayın Cumhurbaşkanımızdan bir randevu talep ederek fındığın sorunlarını konuşacağız. 8 Milyon insanın kendisinden bir ışık, bir ümit beklediğini söyleyeceğiz. Ben inanıyorum ki; "81 milyonunun Cumhurbaşkanı olacağım" diyen Cumhurbaşkanımız fındığın sorunlarıyla da ilgilenecektir. İlk işimiz fındığın sorunlarına çözüm üretmek için gayret göstermek olacaktır. Fındık üreticisinin derdine sahip çıkacağız."

"CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞECEĞİM"

 

Fındığın birinci öncelikli sorun olduğunu her fırsatta dile getiren Enginyurt, Ak Partili milletvekillerinin kendisine karşı bir tavır içinde olduğunu, ancak hükümet kurulduğunda onları da alıp Cumhurbaşkanı ile görüşeceğini söyledi.

27. Dönem Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Ben mitinglerde halkımıza söz verdim, Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu alacağım, yanına çıkacağım. Fındık üreticisine sahip çıkıp onların derdini anlatacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu sorunu çözüme kavuşturacağına inanıyorum." dedi.