Ortadoğu Gazetesi

BIST
104,862
%0,00
USD
5,4778
%0,11
EUR
6,2167
%0,04
Altın
229,7350
%-0,13

Prof. Dr. Mehmet Okuyan: Kuran'a aykırı söylemleri asla kaynak alamayız

YAŞAM / 2019-02-17

Prof. Dr. Mehmet Okuyan: Kuran'a aykırı söylemleri asla kaynak alamayız

SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Okuyan, "Kuran'a aykırı düşünceleri ve söylemleri, din adına asla kaynak olarak alamayız" dedi.
 
SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Okuyan, " Kuran'a aykırı düşünceleri ve söylemleri, din adına asla kaynak olarak alamayız" dedi.
 
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Okuyan, Dine bakışta insanların söylemlerine değil Allah'ın sözüne, yani Kuran'a bakılmasının esas olduğunu ifade eden Prof.Dr. Mehmet Okuyan, "Yıllardır Kuran'ı inceleyen ve hayatını bu uğurda adayan bir insan olarak şunu ifade etmek isterim: Allah'ın indirdiği Kuran üzerinden değil, başka kaynakların ve insanların söylemlerinin devreye girmesiyle Müslümanların kafası karışmaktadır. Din diye Allah'ın Kitabı yerine, bunun dışındaki söylemler referans alındığında, toplumun, özellikle de lise ve üniversite çağındaki gençlerimizin İslam'a bakışı olumsuz yönde etkilenmektedir" diye konuştu.

Etiketler: