Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,971
%0,00
USD
5,3254
%0,02
EUR
6,0496
%0,15
Altın
229,2960
%0,71
SON DAKİKA

Şehit er gözyaşlarıyla uğurlandı

GÜNDEM / 2011-10-08

Şehit er gözyaşlarıyla uğurlandı

 

 

Hakkari'deki mayın patlamasında şehit olan piyade er Ercan Doğrukartal'ın cenazesi,  öğle vakti İstanbul Ataköy 5. Kısım Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Esenyurt Örnek Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi. Doğrukartal'ın ailesi, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

 

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola döşenen mayının patlatılması sonucu şehit olan piyade er Ercan Doğrukartal, baba ocağı İstanbul'da toprağa verildi. Doğrukartal'ın ailesi, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

 

Şehit er Ercan Doğrukartal için Ataköy 5. Kısım Camii'nde düzenlenen cenaze törenine, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, asker personel ve vatandaşlar katıldı.

 

Törende, şehit er Doğrukartal'ın yakınları bir süre tabuta sarılarak ağladı. Şehit er için öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenaze namazında askeri kıyafet giyen küçük çocuklar da saf tuttu. Askeri törenle cenaze aracına konulan şehit er Doğrukartal, Esenyurt Örnek Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.